09.04.2008

Litwa - Pierwsze spotkanie Wspólnoty Dorosłych w Landwarowie!!!

Po naszych rekolekcjach wielkopostnych w landwarowskiej parafii pod Wilnem nie tylko młodzież zaczęła iść drogą oazową. "Nagraliśmy" wtedy także przyjazd do Landwarowa moderatora ełckiego z parą pilotującą Domowego Kościoła. I oto efekty! Siostra Mirosława uradowała nas wspaniałą wiadomością - powstała Wspólnota Dorosłych w Landwarowie:
"Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z ks. Szymonem i dwoma małżeństwami 5.04.08. Od nas przyszło około 30 osób/małżeństwa i nie tylko/ Było wspaniale. Całe spotkanie trwało 5 godzin. Jedna i druga strona - bardzo zadowoleni. Następne - 27 kwietnia/niedziela/ i już wiele planów na przyszłość. A u nas w parafii bardzo pozytywne poruszenie. Ufam, że to dobry początek. Na spotkaniu była Alesia z Wilna, jesteśmy także w dobrych kontaktach z ks. Pawłem"(opiekun oazy na Litwie).
Wielka radość!!!
Mamy nadzieję, że młodzież z naszej kochanej landwarowskiej "Kopalni Diamentów" jak najliczniej wyjedzie na Oazę litewską w wakacje.
I, że podobna wspólnota pójdzie drogą Ruchu Światło-Życie w Premia de Mar pod Barceloną gdzie wyjedziemy już za tydzień. Módlcie sie, bo różnica w mentalności jest na prawdę duża... A miesiąc później może znów tam pojedziemy...:)
ks.Piotr

Ps. Zapraszamy z uczestników Oazy z innych diecezji chętnych na drugą zmianę do Kazachstanu - od października 2008 na rok... Wolontariat misyjny przy tworzeniu jednocześnie pierwszej oazowej wspólnoty w Kazachstanie to niewątpliwie ofiarowanie samego siebie, jak i wielka przygoda...
Aa - i niedługo będzie jakiś transport do dziewczyn w Atyrau. Chcesz coś przekazać? Napisz: diakoniamisyjna@gmail.com

1 komentarz:

david santos pisze...

I loved this post and this blog.
Have a nice day.