01.06.2008

Serca Otwarte - szczęście Młodych Par powiększone przez DARY dla misji

Dziś wieczorem spotykamy się na koncercie Surr-exit w katedrze warszawsko-praskiej, a już za tydzień - ślub Asi i Łukasza na Tarchominie. Zapraszamy!!! Zamiast kwiatów - nowożeńcy zbierać będą Wasze datki na wysyłanie wolontariuszy misyjnych... Wielki to dar - kiedy zbliżamy się już do wysłania kolejnych dwóch animatorek na roczny wolontariat do Kazachstanu, a dwie następne z małżeństwem Kaczmarków z Domowego Kościoła prawdopodobnie pojadą na wstępny rekonesans do Kenii.
To nie koniec!!! Zapraszam Was na kolejny ślub, którego główni bohaterowie chcą przeznaczyć ofiary jakie goście dadzą im zamiast kwiatów na pracę Diakonii Misyjnej. Kasia i Mateusz wezmą ślub w pięknym, pokamedulskim kościele Najświętszej Maryi Panny na warszawskich Bielanach 5 lipca 2008 roku o godz. 18.00. Bardzo im dziękujemy za wspaniały pomysł połączenia ich szczęścia ze szczęściem (mam nadzieję) ludzi do których pojedziemy z Chrystusem.

Nie są oni pierwsi - chciałem przypomnieć, że w maju 2007 - gdy jeszcze nie było diakonii misyjnej Kasia i Bartek (na zdjęciu już w czasie podróży poślubnej - zgadnijcie gdzie:) także zbierali datki zamiast kwiatów po ślubie i przeznaczyli je na oazy rekolekcyjne dzieci z diecezji kamieniecko - podolskiej. Można powiedzieć, ze w ten sposób przygotowali misyjną pracę naszych wolontariuszek Elwiry i Agnieszki, które teraz pracują w Gwardiejsku.


Również Emilka i Mirek Kołaczek w sierpniu 2007 mieli swój udział w dziele misyjnym. Pieniązki, które zbierali zamiast kwiatów przeznaczyli na rzecz ośrodka w Zambii, w którym Siostry Służebniczki NMP prowadzą zajęcia szycia i gotowania dla młodych dziewczyn z ubogich domów.

Jak widać - zbieramy i przekazujemy pieniądze nie tylko na własną działalność. Cieszymy się też, że po Czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego zebraliśmy 1000zł przekazując je na poszkodowanych w kataklizmie w Birmie.
Potrzeba nam jeszcze bardziej strategicznych patronów - rozglądajcie się i pytajcie Pana Jezusa kogo takiego chce nam dać dla współpracy.
ks. Piotr

Brak komentarzy: