18.06.2008

Dzieje się - poszukujemy nastepców na Ukrainę

Takiego pierwszego walca weselnego w wykonaniu Młodych jeszcze nie widziałem:) A i ślub Asi z Łukaszem był piękny. Później w czasie życzeń ludzie przekazali swoje ofiary na Diakonię Misyjną. Jak młodzi wrócą z miesiąca miodowego to napiszemy ile uzbierali. Jednakże nadal czekamy na sponsorów i pomocników bo przed nami we wrześniu - wielkie wydatki!!!
Ale największy i wspaniały dar przekazał sam Łukasz swojej Wybrance. Nie związany wcześniej z Ruchem Światło - Życie ani z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka (w której ofiarujemy Bogu dobrowolną abstynencję i modlitwę za ludzi uzależnionych i zniewolonych) - w procesji z darami złożył swoją deklarację przystąpienia do KWC!!! Panna Młoda nic o tym nie wiedziała: "Dowiedziałam się z komentarza przed procesją, byłam zaskoczona, wzruszona i w ogóle nadal nie potrafię znaleźć właściwych słów na opisanie tego co się stało - szczególnie w kontekście drogi którą chcemy wspólnie podjąć..." Wspaniały przykład ofiarowania samego siebie. Szczególnie wobec decyzji, do której zachęcamy młodych ludzi do ofiarowania samych siebie chociaż na rok służby w oazowym wolontariacie misyjnym.
A nowi ludzie są i ciągle się zgłaszają. Na miejsce Kasi i Natalii są już dwie następczynie z naszej diecezji ale nie powiem jeszcze kto bo są jeszcze w trakcie mocnych negocjacji z rodzicami. Módlmy się za nie gorąco! Za to z innej diecezji - Archidiecezji Łódzkiej zgłosił się Przemek z salezjańskiej wspólnoty studentów. W październiku pojedzie z dziewczynami do Kazachstanu. Mam nadzieję że w jego diecezji też zgromadzą się jego znajomi by regularnie modlić sie o jego dobrą posługę na Wschodzie.
Dużo możesz sie dowiedzieć o nas z najnowszego - 159 numeru "Wieczernika" - jest tam rozmowa z ks. Piotrem zatytułowana "Oto ja - poślij mnie!"
Poszukujemy następców Elwiry i Agnieszki na Ukrainie. Dziewczyny wracają we wrześniu i od października mamy prawdopodobną jedną następczynię dla nich, a potrzeb dwóch. Proszę pomyślcie o rocznym urlopie na studiach i pracy z dziećmi i młodzieżą na Ukrainie. Zgłoszenia na

Brak komentarzy: