03.06.2010

Pracowita wiosna

Od Diecezjalne spotkanie Taize w Dunajowcach
Dawno nie pisałem. Pracujemy, no ciągle pracujemy. I jest pięknie.
Wspaniałe spotkania, ogniska, pielgrzymki, wyjazdy, Oazy Modlitwy i Dni Wspólnoty.
Od Diecezjalne spotkanie Taize w Dunajowcach

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i spotkania z papieżem Benedyktem XVI w przyszłym roku w Madrycie wyjechaliśmy na spotkanie
Taize w Dunajowcach, gdzie zobaczyliśmy że jednak większa jest wspólnota katolickiej młodzieży w naszej diecezji. Był to bardzo dobry czas dzielenia się wiarą. Nie możemy doczekać się spotkania w Madrycie. Ale jak to zorganizować…? Tutaj każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z tyloma problemami, ze trzeba dużo samozaparcia żeby przypadkiem nie „ne pauczyło sia”.
Od wiosenna oaza modlitwy

Mieliśmy też w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Oazę Modlitwy dla młodzieży. Tematem było oczywiście „Słuchanie Pana” i myślę, że sporo się tego nauczyli, tym bardziej że w OMie wzięli udział też młodzi, którzy następnego dnia przystąpili do bierzmowania i dla niektórych to był pierwszy tego typu wyjazd. Było bardzo dobrze.
Od Ognisko w Oleszkowcach
Komunia Święta w Oleszkowcach, i wcześniejsze próby, i egzaminy, i ognisko z kiełbaskami – to nasza wielka radość. Basia naprawdę musi się nabiegać żeby to wszystko pozbierać do kupy – i księży, i rodziców i dzieci Dużo do przodu poszły te nasze maluchy w tym czasie. Oby tak dalej. I było do I Komunii aż siedmioro dzieci.
Od próba i I Komunia Świeta w Oleszkowcach

Święcenia kapłańskie i diakonatu to była też nasza parafialna uroczystość, gdyż zawsze w naszej parafii są na rocznej praktyce klerycy i wszyscy znają i lubią ich. Kiedy więc są wyświęcani – to wszyscy mocno to przeżywają. Patronowała w tym też trochę święta Tereska, której relikwie podróżują teraz po Ukrainie.
Od Sakrament Święceń w Kamieńcu

Dwa dni później razem z naszymi dziećmi spotkaliśmy się z nią w Latyczowie na Diecezjalnym Dniu Dzieci. Możemy dużo się uczyć od nich dobrego i profesjonalnego prowadzenia takiego spotkania dla dzieci.
Od Diecezjalny Dzień Dziecka w Latyczowie

Unia Kapłanów Chrystusa Sługi spotkała się wreszcie na Dniu Skupienia w Murowanych Kuryłowcach u księdza Pawła. Było nas 5 – módlcie się żeby następnym razem było nas dwa razy tyle – bo to możliwe. Oprócz wartości duchowych i kulinarnych dwóch z nas wyniosło jeszcze po jednym kleszczu z wycieczki po dawnym parku (dziś już mocno w stylu angielskim) niegdysiejszego pałacu kuryłowieckiego.
Od UKChS w Murowanych Kuryłowcach

Budujemy Centrum Ewangelizacji. Znów nam teraz pomogła – niezawodna w sprawach kanalizacyjnych firma „Fala” z Falenicy - nasz sponsor. dziękujemy także za pomoc Fundacji „Światło-Życie” Praga w Warszawie. (No niestety - ostatnio kończą się nam znów środki na tę budowę – Kto nas zaprasza do parafii na kazania misyjne i zbieranie ofiar po Mszy Świętej na 13 lub 20 czerwca?)
Od Dom

Ofiarność Wasza jednak jest wielka!!! Kolejne małżeństwo oazowe ma szeroko otwarte serce na dar misyjny. Widoczni na zdjęciu Marcin i Justyna z parafii świętego Jakuba na Tarchominie w Warszawie – 15 maja 2010 przyjęli od Kościoła czyli od siebie nawzajem Sakrament Małżeństwa. (Wreszcie;)!!! Alleluja!!! Zaś, tak jak ich poprzednicy – poprosili gości ślubnych o przyniesienie zamiast kwiatów pieniędzy, które zostały zebrane na budowę naszego oazowego ośrodka w Ukrainie.
Nie tylko na nasz ośrodek – ale i na Oazę dla obcokrajowców zbieracie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy już wpłacili na przyjazd do Krościenka Kenijczyków, Mołdawian i innych… Mam nadzieję, że będziecie mogli razem z nami wszystkimi być dumni z tego nowego ewangelizacyjnego dzieła Ruchu. Będziecie mogli spokojnie nazywać go swoim i z dumą opowiadać innym o rozwoju Waszego Ruchu na całym świecie skoro modlitewnie i finansowo wsparliście to wydarzenie swoją pomocą.
Wielka to radość dla mnie że Diakonia Misyjna rozwija swoją działalność. Ale czy są już chętni na wyjazd na następny turnus wolontariatu do Kazachstanu?
Od Mołdawia wiosną

Także my szeroko patrzymy a nie tylko na swoją parafię i diecezję. Wyjechaliśmy z księdzem Jarkiem do Mołdawii, gdzie udało nam się zachęcić do Mission: Oazis cztery dziewczyny. A oprócz tego jeszcze kilka osób wyjedzie na nasze ukraińskie oazy I stopnia - Domowego Kościoła w Zaryczanych i młodzieży w Karpatach. Tu znów dziękuję jednej rodzinie z Polski, która zasponsoruje młodzież mołdawską na wyjazd oazowy w Karpaty. Bez Waszego wsparcia – na pewno by nie przyjechali.
Od Mołdawia wiosną

My jutro jedziemy z delegacją (tylko 8 osób – patrz wyżej) na beatyfikację księdza Jerzego. Tylko delegacja, bo oprócz problemów biurokratycznych (tu znów wielkie dzięki za pomoc Fundacji „Światło-Życie” Praga w Warszawie), jest jeszcze pole, na którym rosną różne warzywa i teraz mocno trzeba to wszystko opielić. A jeszcze te deszcze – takie jak u Was – no może trochę mniejsze - i ciągle ludzie nie mają kiedy tego wszystkiego obrobić. Zachęcaliśmy ludzi pokazując im film „Popiełuszko” – to była cała akcja premiery tego filmu w różnych częściach Ukrainy. Nawet gdzie – nie gdzie reżyser tego filmu podróżował po Ukrainie, żeby być na pokazach tego filmu. Możemy więc powiedzieć, że ukraińska premiera filmu „Popiełuszko” odbyła się miedzy innymi w maleńkich Oleszkowcach.
Od Premiera filmu Popiełuszko

Tak czy inaczej – szukajcie naszej flagi ukraińskiej i znaku KWC w ukraińskim języku w pierwszym sektorze.
Od VIII Pielgrzymka KWC w Żytomierzu

ks. Piotr

Brak komentarzy: