28.10.2007

Oazowa Diakonia Misyna

W zeszłym roku troszkę pilotowaliśmy wyjazd wolontariuszki misyjnej - naszej animatorki Małgosi do Zambii. Stąd te jej kilka zeszłorocznych blogowych zapisków. Teraz kolej na Wschód. I trochę bardziej zorganizowana akcja! Ks. biskup Janusz Kaleta z zachodniego Kazachstanu prosił oazowiczów o wolontariat misyjny w jego diecezji. Popatrzcie gdzie to jest: http://www.catholic-kazakhstan.org/ Poszukaj Atyrau!
Postaraliśmy się trochę i zaczęło się! Dziś o 7.14 pożegnaliśmy Kasię Januszewską z Halinowa, z Diakonii Misyjnej, która via Berlin i Moskwa udała sie do Atyrau. Módlcie się za nią w tej podróży i misji. O 21.00 "Zdrowaś Maryjo" (albo przed snem)
Nie płakała w drzwiach pociągu :) pewnie jej się leci z dużą wiolonczelą. Biskup bardzo się ucieszył, że gra ona na takim instrumencie - mówił, że ma też paru skrzypków w parafii - będą więc robić koncerty... No na prawdę - różne talenty przydają się na misjach...
Z różnych przyczyn - druga nasza animatorka - Natalia z Ząbek wyjedzie do Atyrau dopiero po 24.11.07.
Diakonia Misyjna regularnie się spotyka - zapraszam tym razem na Zacisze - do par. św. Barnaby 6.11.07 na 19.00 - spotkamy się z księdzem który trochę już pracował tam gdzie teraz leci Kasia. A może i z nią pogadamy przez Skype'a?

I czekamy na jej pierwszy wpis ze Wschodu!!!
ks.Piotr