04.04.2008

Misja - Hiszpania. Z błogosławieństwem naszego Ordynariusza i pomocą...

Już 16 kwietnia nasza diakonia wysyła na tydzień misję do młodzieży w Hiszpanii pod Barceloną. Zobaczymy jak wyjdzie nam ten pierwszy z nimi kontakt. Mam nadzieję, że poślemy ekipę ewangelizacyjną na Dniu Wspólnoty Diakonii 12 kwietnia o 10.00 w budynkach pokurialnych koło naszej katedry. Wielką radością dla nas jest to że uzyskaliśmy na tą naszą działalność zgodę od Pasterza naszej diecezji, a nawet wsparcie finansowe.
Jeśli Wy także możecie nas jakoś wspomóc - to bardzo o to prosimy. Dzięki temu nadal możemy rozwijać naszą działalność bez długów, a wciąż na granicy zerowego stanu konta:). Niesamowite jak można prowadzić taką pracę bez żadnych stałych środków w zaufaniu ciągle tylko Opatrzności Bożej i pomocy ludzkiej. Jeśli chcecie jakoś nam pomóc to poprosimy o 5 "Zdrowaś Maryjo" codziennie po 21.oo za: Natalię i Kasię w Kazachstanie, Agnieszkę i Elwirę na Ukrainie i za resztę naszych dzieł. Jeśli zaś bardziej finansowo - napiszcie do nas .
Zobaczcie jaki niesamowity dar chce nam dać Asia - nasza wspaniała diecezjalna animatorka z Tarchomina ze swoim narzeczonym Łukaszem:
"Chcielibyśmy z Łukaszem by pieniądze, które goście przeznaczają na kwiaty dla Młodych Małżonków (czyli nas:), zebrać do puszki jako dar na dzieła misyjne. Prośba ta będzie umieszczona w zaproszeniu, a jak będziemy je rozdawali będzie szansa by o tym wspomnieć. Już przez długi czas ta intencja była nam bliska, zastanawialiśmy się co dziś możemy zrobić, a nasz ślub (tak radosny i wyjątkowy dla nas dzień) wydaje się świetną okazją do podzielenia się tą radością i miłością z innymi. Jak Ksiądz pewnie rozumie, jeszcze bliskie mi są dzieła podejmowane przez nasz Ruch. Zastanawialiśmy się czy zebranymi w czerwcu pieniędzmi moglibyśmy wspomóc naszą diakonię misyjną."
Tym bardziej zapraszamy Wszystkich na ten ślub:) - 7 czerwca 2008 o godz. 16.30 w par. św. Jakuba na Tarchominie.

Ps. Ciągle czekamy na chętnych na drugą zmianę do Kazachstanu - od października 2008 na rok... Bo niedługo zacznę o to prosić inne diecezje!!! Aa - i niedługo będzie jakiś transport do dziewczyn w Atyrau. Chcesz coś przekazać? Napisz: diakoniamisyjna@gmail.com

Brak komentarzy: