02.06.2008

Nasze spotkanie. A "Książę Kaspian" - to film o misjach :)

Już w środę - 4.05 o 19.30 - kolejne spotkanie diakonii Misyjnej w salce oazowej parafii na ul. Nobla na Saskiej Kępie. Zapraszamy.

A przy okazji - "Książę Kaspian" to film o misjach i o Kościele. Książka jak zwykle lepsza. I autorzy filmu zgubili mocno duchowe przesłanie. Ale człowiek wierzący może mieć i tu duchową ucztę.
Róg wołający o pomoc to wezwanie dla nas - bracia nas potrzebują na misjach! "Dlaczego nas zostawiliście?" to już wołanie nie do Aslana, a do czwórki bohaterów "Narni". To jest wołanie naszych braci i sióstr w krajach misyjnych do nas.

Jak potrzebna jest modlitwa: "Dlaczego dopiero teraz przyszłaś do mnie?" mówi Aslan do Lucy.
Życie duchowe to ciężka duchowa walka. Trzeba na prawdę być wojownikiem. Wolontariuszki mówią, że na misjach szczególnie! I potrzeba tam mocy z Wysoka!!!
I bywa pokusa - gdy człowiek po ludzku już nic nie może, by pość na skróty, by sprzymierzyć się z siłą wyższą. Nawet gdy ona także jest siłą zła...
I jak potrzebna jest wspólnota - jak brat może ocalić brata w słabości...
Zapraszamy do wspólnoty misyjnej. A!!! I ta Lucy na moście!!! Jak wiele może człowiek... (nawet mały człowiek) ..... z Chrystusem za plecami!
ks.Piotr

Brak komentarzy: