21.01.2010

"Swoi Posłani"


Najwyższy czas, aby Ruch przekroczył granice, które tworzą kontynenty i oceany, aby charyzmat Ruchu Światło-Życie zanieść wszystkim ludziom – te słowa wypowiedział ks. Roman Litwińczuk, były moderator generalny Ruchu Światło-Życie, przy niezwykle radosnej okazji, jaką było posłanie na misje pierwszych osób z naszego Ruchu, już w 2006 roku!

Otóż od 2006 r. dwie Panie z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, a mianowicie Jolanta Ferens ze Szczecina i Agnieszka Rakowska z Bisztynka na Warmii pracowały jako misjonarki w Brazylii.

Po całorocznym przygotowaniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, 25 VIII 2006 r. w czasie Dnia Wspólnoty w Krościenku ordynariusz tarnowski, bp Wiktor Skworc posłał je uroczyście na misje, wręczając im także krzyże misyjne. W październiku 2006 r. wyjechały do Brazyli, do Oumburanas, gdzie zajmowały się ewangelizacją, katechizacją, odwiedzają chorych, a więc po prostu służą.

Mówiąc o charyzmacie Ruchu Agnieszka Ferenc przyznała, że jest to: Po pierwsze umiłowanie Eucharystii, liturgii a po drugie Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że nasza praca i życie będzie świadectwem Ewangelii, a zarazem świadectwem o Ruchu Światło-Życie.

W czasie posłania misyjnego bp Skworc zapewniał: Jako wspólnota czujemy się odpowiedzialni za „swoich posłanych”. Deklarujemy więc naszą pamięć o Was, nasze wsparcie i modlitewną asystencję. Niech Wam stale towarzyszą słowa Chrystusa z Jego Mowy Pożegnanej, które przytacza dzisiejsza Ewangelia: „Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15, 16).


Czy więc pamiętamy o naszych misjonarkach? Czy wciąż czujemy się odpowiedzialni za „swoich posłanych”?

Warto, byśmy jako Diakonia Misyjna i w ogóle, jako Ruch uświadomili sobie, że zanim słowa Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów stały się hasłem roku w naszym Ruchu, dwie spośród jego członkiń wcieliły je w życie, pokazując konkretnie jak to zadanie wypełniać.

Pamiętajmy więc przede wszystkim o modlitwie za tych, którzy posługują, za tych, co już wrócili, oraz za tych, co myślą o wolontariacie/misjach!!!

Brak komentarzy: