07.05.2009

Koronka do Miłosierdzia Bożego za Benedykta XVI w czasie Jego pielgrzymki do Ziemi Świętej


Jak już pisaliśmy na naszym blogu - otaczamy Benedykta XVI modlitwą w czasie jego trudnej pielgrzymki do Ziemi Pana. Zachęcamy do włączenia się we wspólnotę modlących się codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego w Jego intencji. Mozna wejść na osobną stronę temu poświęconą i zgłosić się mailowo do tego dzieła. Jest nas już troje - nie dość że "Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego"Jk 5,16 - to jeszcze "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie."Mt 18,19. Będziemy się modlić modlitwą do Chrystusowego Miłosierdzia także na najbliższym spotkaniu - 11 maja o 19.00 (spotykamy się najpierw na przystanku autobusowym a potem idziemy do Agnieszki i Marcina).
Ale zapraszamy też innych - zobacz ile nas się zgłosi. A na spotkaniu będzie o gościach z Chin... i o naszym wkładzie w pielgrzymkę 6 czerwca.

KRZYŻ OD CHRZEŚCIJAN Z ZIEMI ŚWIĘTEJ - SPOD KRZYŻA PAPIESKIEGO W WARSZAWIE.
Wizyta Papieża otwiera też nasze serca na chrześcijan w Ziemi Świętej. Pisaliśmy już też o naszej zachęcie do modlitwy za chrześcijan w Ziemi Świętej oraz wspomagania ich kupnem różańców przez nich wyprodukowanych.Przygotowując się do Czuwania modlitewnego w 30 rocznicę słów JANA PAWŁA II „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI, TEJ ZIEMI” w Warszawie 6 czerwca na placu Piłsudskiego przeżywamy ostatnie miesiące w modlitwie o miłosierdzie w naszych sercach.
Stąd nasza myśl - żeby darem pielgrzymkowym było zakupienie krzyża, różańca lub innych rzeczy wyprodukowanych w Palestynie i Izraelu przez naszych tamtejszych braci w wierze.

TWÓJ DAR PIELGRZYMKOWY - TWOJA WYOBRAŹNIA MIŁOSIERDZIA MOŻE WSPOMÓC CHRZEŚCIJAN Z ZIEMI ŚWIĘTEJ.
NIECH TEN TWÓJ DAR POMAGA ODNAWIAĆ OBLICZE ZIEMI JEZUSA.
W czasie czuwania 6 czerwca w namiotach Diakonii Misyjnej na placu Piłsudskiego możesz kupić wszystkie te rzeczy wytworzone przez chrześcijan z Ziemi Świętej. W ten sposób pomagamy ich, by mieli z czego żyć i nie emigrowali ze swojej i Pana Naszego Ojczyzny.
Przy okazji: polecamy niesamowity film - fabularyzowany dokument (a rysunkowy-sic!!!), który pokazuje cierpienie narodów tamtej ziemi i okrucieństwo wojny, któremu niestety mogą ulec wszyscy - "Walc z Baszirem". Wciska w fotel swoją wymową. Daje dużo do myślenia. Dobra jego recenzja - tłumacząca także zawiłości tamtej wojny jest tu.

Brak komentarzy: