16.02.2009

W Wielkim Poście - pomagamy chrześcijanom w Ziemi Świętej


Ruszamy z nowym projektem: Część Bolesna różańca za chrześcijan w Ziemi Świętej. Zachęcamy żeby tegoroczny Wielki Post przeżyć w modlitwie za naszych braci mieszkających w mniejszości pośrodku konfliktu żydowsko - palestyńskiego w najświętszych dla nas miejscach Życia, Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Tragedia tych walczących ze sobą narodów porusza każdego z nas i chcemy pokornie prosić tego którego Krzyż nas pojednał o dar Pokoju na tej ziemi! Trzeba przeciwstawić się takiej przemocy tak jak kobiety izraelskie opisane w artykule "Żołnierzu! Haaaaalooooo" lub dziewczyna palestyńska z poniższego filmu. Straszne jest to, że naród który przeszedł tak straszny czas 70 lat temu jest w stanie powtarzać podobne działania względem innych. Szokujące porównanie na stronie, z której poglądami nie do końca się zgadzamy ale jeśli ktoś ma mocne nerwy niech zobaczy zdjęcia tutaj. Dramatyczna jest też sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej.
Chcemy wszystkim naszym sponsorom - wszystkim którzy ofiarują jakieś pieniądze na naszą działalność podarować różańce wykonane w Betlejem przez chrześcijan i prosić o modlitwę także za nich. Sprowadza różańce stamtąd organizacja "Kirche in Not" "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".
We współpracy z nimi będziemy te różańce także rozprowadzać.Zachęcamy do wspólnotowego odmawiania bolesnej części różańca w tym Wielkim Poście i przygotowania spotkań o sytuacji w Ziemi Świętej. Można więc każdego z naszej diakonii pytać o różaniec z Ziemi Świętej. Koszt takiego różańca - 7zł nie jest ceną. Taką sumę z ofiary jaką złożycie przekażemy do "Kirche in Not", żeby producenci - chrześcijanie z Ziemi Świętej nie dostawali jałmużny od nas, a mogli zarobić pieniądze na swe życie w tamtym Miejscu produkując pamiątki z Ziemi Świętej. Można taki różaniec zamówić także bezpośrednio na stronie PKWP.
A tam w Palestynie trwa nieustanny proces uciekania chrześcijan od tego ciągłego zagrożenia wojną i śmiercią. Uciekają oni przed prześladowaniami i emigrują do Francji, Anglii, USA... Skończy się to tym, że w tym świętym miejscu chrześcijan już nie będzie... a różańce i krzyże sprzedawać nam będą w Jerozolimie muzułmanie i wyznawcy judaizmu.
Można też zamówić różańce pisząc na nasz adres dikoniamisyjna@gmail.com .

Brak komentarzy: