27.03.2009

Propozycje na najbliższy czas i wakacje

Już niedługo szczyt Wielkiego Postu i najważniejsze dni roku liturgicznego. Na naszym ostatnim spotkaniu Diakonii daliśmy potrzebującym jałmużnę z naszego czasu (tak jak czynią to też ludzie wyjeżdżający na misje) przez modlitwę różańcową za potrzebujących.
Zachęcam do modlitwy
za nich różańcem także teraz - jeszcze przed końcem Wielkiego Postu. Tymi potrzebującymi są chrześcijanie z Ziemi Świętej, którym pomagamy we współpracy z Kirche in Not poprzez rozprowadzanie wyprodukowanych przez nich różańców. Sprzedaliśmy już całą pierwszą partię wspomagając dzięki Wam chrześcijan palestyńskich sumą około 5 tys. złotych.
Stało się tak szczególnie dzięki parafianom z Miedzeszyna, którzy masowo kupowali różańce w czasie prowadzonych przez nas jak i ewangelizatorów z Domowego Kościoła i Diakonii Ewangelizacji rekolekcjom wielkopostnym.
Dawaliśmy świadectwo o tym, jak nas Pan Bóg kocha i jak możemy współpracować z Nim przez wolontariat misyjny i ewangelizacje.
Wsparli nas także swoimi datkami i bardzo im za to dziękujemy. Różańce można nadal u nas kupić. Napisz - diakoniamisyjna@gmail.com
Tym bardziej, że 8 maja Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie swoją trudną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Musimy modlitwą różańcową przygotować tę trudną podróż papieżowi i będziemy to robić także w maju w czasie tej pielgrzymki.
Na tych rekolekcjach nawiązaliśmy też współpracę z Warszawską Spółdzielnią Handlową "Fala" (z obietnicą jakiejś stałej wsparcia tego naszego nowego sponsora) Dziękujemy!!!
Następne spotkanie będzie na Zaciszu u Agnieszki i Marcina 20.04.09 o 19.00 Kliknij na mapę i zobacz na którym przystanku będziemy na Ciebie czekać żeby zaprowadzić Cię na spotkanie.
A do tego czasu - już myślimy o wyjazdach i wakacjach. Można się do nas zgłaszać na następujące wyjazdy (pomożemy się tam zgłosić i wyjechać):
od października 2009 - Atyrau w Kazachstanie;
30.04.09 - 3.05.09 Wilno - spotkanie Taize;
9-25.06.09 Turkmenistan z "Drogocenną Perłą";
19-21.06.09 - OM w Gwardijskiem (Ukraina) - rozpoczęcie działalności Centrum Ewangelizacji Ruchu "Światło-Życie";
3-19.07.09 - Siniło (Białoruś) 1 stopień ONŻ z "Drogocenną Perłą";
przełom lipca i sierpnia - Kraków - Wadowice - wyprawa rowerowa z młodzieżą z Węgier;
sierpień - prawdopodobnie Szumsk (Litwa) - 1 stopień ONŻ;
4-20.08.09 - Zaryczany pod Żytomierzem (Ukraina) - 1 stopień DK;
4-20.08.09 - Worcel pod Kijowem (Ukraina) - 2 stopień DK;
1-5.09.09 - Manreza (Hiszpania) - Oaza Ewangelizacyjna.

Brak komentarzy: