13.05.2009

Papież w Ziemi Świętej - Otwórzmy nasze serca dla tamtejszych chrześcijan chrześcijan


Dziękujemy wszystkim którzy odpowiedzieli na nasze wezwanie i modlili się o dobre owoce pielgrzymki papieża do najświętszych dla nas miejsc. Wzywaliśmy niedawno do tego. Posłuchaj modlitwy "Zdrować Maryjo" w języku aramejskim:
„Nie bójcie się!” – powiedział Benedykt XVI na mszy świętej w Betlejem 13 maja przywołując orędzie Jana Pawła II z roku Wielkiego Jubileuszu Narodzenia Chrystusa. Z całą mocą wezwał miejscowych chrześcijan, by pozostali w Ziemi Świętej i byli „pomostem do dialogu i konstruktywnej współpracy w budowaniu kultury pokoju na miejsce obecnej patowej sytuacji strachu, agresji i frustracji”. „Przede wszystkim bądźcie świadkami potęgi życia, nowego życia, które dał nam Zmartwychwstały Chrystus, życia, które może rozjaśnić i przemienić nawet najciemniejsze i najbardziej beznadziejne sytuacje ludzkie” – zaapelował.
To samo mówił 12 maja w Jerozolimie:
Mówiąc o zjawisku emigracji chrześcijan z Ziemi Świętej, nazwał je tragiczną rzeczywistością, stanowiącą „źródło niepokoju dla wszystkich, którzy kochają to miasto i ziemię”. – Pomimo, że przyczyny możliwe do zrozumienia popychają wielu, zwłaszcza młodych do emigracji, decyzja ta w konsekwencji powoduje zubożenie kulturowe i duchowe miasta. Chcę dziś powtórzyć, to, co powiedziałem już przy innych okazjach: w Ziemi Świętej jest miejsce dla każdego! Apelując do władz o poszanowanie, wsparcie i docenienie tutaj obecności chrześcijańskiej, pragnę też was zapewnić o solidarności, miłości i poparciu całego Kościoła oraz Stolicy Apostolskiej.
Skoro popieramy ich - to niech to będzie konkretnym owocem naszego pielgrzymowania w 30 rocznicę słów "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
6 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie w namiotach Diakonii Misyjnej będzie można kupić różne rzeczy - pamiątki wykonane przez naszych braci chrześcijan z Ziemi Świętej po to by mogli zarobić na swe życie w tamtym miejscu i nie emigrowali stamtąd. Organizujemy to razem z "Pomocą Kościołowi w Potrzebie", na których stronie można sobie zobaczyć co będziesz mógł zakupić. Dodatkowe ofiary, które zostawicie będą przekazane na wysłanie kolejnych wolontariuszy do Kazachstanu i w inne miejsca. Będzie też okazja do spotkania się z nami w tych naszych namiotach i popytania o to jak to jest być wolontariuszem misyjnym oraz do zgłoszenia się na wyjazd od września do Atyrau. Zachęcamy byście wzięli 10-15 zł. więcej do Warszawy, żeby wspomóc naszych braci.

Brak komentarzy: