23.12.2007

Adwentowe rekolekcje - Ukraina - SzaróweczkaW dniach 8-12 grudnia razem z x. Piotrem Główką , innym małżeństwem z naszego kręgu oraz piątką studentów byliśmy w Szaróweczce k.Chmielnickiego na Ukrainie. http://pawel.testo.pl/co.htm W tej parafii zamieszkałej przez potomków Polaków osiadłych niegdyś na Podolu,gdzie proboszczem jest x. Paweł Rossa ( kiedyś animator muzyczny,z którym w latach 80-tych jeżdziliśmy na rekolekcje oazowe ),pomagaliśmy x. Piotrowi prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne.


Pojechaliśmy tam za namową księdza, ale teraz widzimy, że Pan przygotowywał nas do tego stopniowo i przez różnych ludzi . Zaczęło się od podjęcia codziennej modlitwy różańcowej za ewangelizację.Potem były warsztaty i spotkanie z pełnym Ducha ks. Wodarczykiem na OM poświęconej ewangelizacji . Kolejny krok to powiedzenie świadectwa na rekolekcjach w sąsiedniej parafiino i przykład „naszych ” młodych misjonarek w Kazachstanie.Wszystkim, którzy nas mobilizowali, modlili się za nas i konkretnie pomogli przy dzieciach - dziękujemy.Mamy przekonanie, że byliśmy tam w imieniu Was wszystkich z Domowego Kościła, aby świadczyć, że Pan jet Bogiem Żywym, który działa w nas i przez nas, że dał nam Siebie poznać w Kościele we wspólnocie Ruchu Światło- Życie.


Duch Święty dodawał nam odwagi do mówienia świadectw i konferencji ,podpowiadał co powiedzieć i obdarzał wszystkich obficie radością i humorem.Naszą wiarę budowała wiara proszących o modlitwę wstawienniczą,natychmiastowe „zadziałanie” Boga po jednej z próśb, a także oddanie parafian w posługach przy kościele jak i dla nas.


Rodziny, u których mieszkaliśmy bardzo serdecznie nas gościły, a ksiądz Paweł usługiwał nam przy posiłkach- ostatni wspólny obiad sam przyrządził !Im wszystkim „Bóg Swięty zapłać”- tak się tam mówi.Wszyscy uczestniczący w rekolekcjach przez przyjęcie postawy klęcząceji modlitwę oddali swoje życie Jezusowi. Chwała Panu !


Nasz pobyt tam był również spotkaniem z odradzającym się i odbudowującym świątynie kościołem katolickim w Letyczowie , Kamieńcu Podolskim i Gwardyjsku- tam powstaje ukraińskie Centrum Ruchu Światło-Życie.Wróciliśmy oboje czując się bliżej Jezusa i bliżej siebie.ALLELUJA! Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Jola i Sławek

Brak komentarzy: