01.03.2016

List jedności od Chińskiej Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Drodzy odpowiedzialni i członkowie Ruchu Światło Życie, 

My, Chińska wspólnota Ruchu Światło – Życie, jesteśmy częścią całego Ruchu i bardzo cieszymy się, iż poprzez ten list możemy razem z Wami przeżywać ten dzień jedności na Kongregacji Odpowiedzialnych. Jednocześnie chcieliśmy serdecznie podziękować wspólnocie w Polsce za nieustanne wsparcie, wieloletnią pomoc i towarzyszenie nam w drodze.

W 2009 roku, dzięki pośrednictwu i pomocy Ks. Antoniego, razem z trójką młodzieży przybyłem do Polski, aby wziąć udział w rekolekcjach oazowych I stopnia. Od tamtej chwili pokochaliśmy Ruch Światło – Życie. Doświadczyliśmy bowiem jak bardzo te rekolekcje, a w szczególności praktyka Namiotu Spotkania, pomagają budować głęboką i prawdziwą relację z Panem Bogiem.

W kolejnych latach, rok po roku uczestniczyliśmy w Polsce w kolejnych stopniach rekolekcji. Jednocześnie, w trakcie spotkania z ówczesnym Moderatorem Generalnym, Ks. Adamem Wodarczykiem, wyraziliśmy gorącą chęć przeniesienia charyzmatu oaz na ziemię chińską. Nasza wspólna praca wydała w roku 2011 obfite owoce. Wtedy to Ks. Adam Wodarczyk wraz z drugim Ks. Adamem oraz kilkoma animatorami poprowadzili pierwszy stopien ONŻ w Chinach.

To był piękny początek. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni tą formą rekolekcji dlatego też począwszy od tamtego czasu aż do chwili obecnej, co roku udaje nam się organizować rekolekcje Ruchu Światło - Życie w naszej diecezji. Cały czas jesteśmy wspierani przez Polską wspólnotę, która posyła nam osoby do pomocy. Niezwykłym wsparciem jest dla nas nasza parafianka, siostra Franciszka, która ukończywszy studia w Polsce wróciła do diecezji i całkowicie zaangażowała się w rozwój Ruchu w tutejszych parafiach. Obecnie więc jesteśmy w stanie już samodzielnie poprowadzić oazy nowego życia. Do tej pory już ponad 500 wiernych oraz kilkaset sióstr zakonnych uczestniczyło w rekolekcjach Ruchu Światło – Życie. Również i teraz, w tym właśnie momencie, przeżywamy oazę nowego życia.

Uczestnicy rekolekcji zgodnie przyznają, że bogactwo liturgii i praktyka Namiotu Spotkania pomaga im doświadczyć obecności Boga. Dzięki spotkaniom w małych grupach lepiej poznają Pismo Święte, zaczynają je rozumieć, a odczytywane codziennie Słowo Życia wyrabia w nich dobry nawyk życia Bożym Słowem na co dzień.

My, Chińska wspólnota Ruchu Światło – Życie, będziemy wytrwale pracować i nie ustawać w rozwoju oaz w naszej diecezji. Liczymy na wasze nieustające wsparcie i modlitwę.

Życzymy Wam błogosławionego czasu i obfitych owoców tegorocznej Kongregacji Odpowiedzialnych.

Odpowiedzialny za chińską wspólnotę Ruchu Światło-Życie, ks. Zhu wraz z całą wspólnotą

Brak komentarzy: