07.03.2016

Diakonia Misyjna na KongregacjiZa nami XLI Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze. Diakonia misyjna reprezentowana była na niej przez osoby z Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Podobnie jak w latach ubiegłych nie mogło zabraknąć w tym czasie misyjnych akcentów. Pierwszym był stolik misyjny, który witał wszystkich wchodzących na aulę o. Kordeckiego. Można było na nim znaleźć mnóstwo ciekawych i kolorowych gadżetów, koszulek, zakładek, a także ... bananów. Przez całą sobotę cieszył się on niesłabnącym powodzeniem. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczone były na cele misyjne Ruchu, które w krótkim wystąpieniu przedstawili uczestnikom Kongregacji Ania i Przemek, odpowiedzialni CDMis.
Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego sobotniego obiadu diakonii, który stał się tradycją ostatnich lat. Jest to zawsze okazja do spotkania się w międzydiecezjalnym gronie, do lepszego poznania się a przy okazji do obgadania diakonijnych spraw. 


W czasie sobotnich nieszporów siedem osób przyjęło błogosławieństwo do posługi w Centralnej Diakonii Misyjnej, a na zakończenie odbyło się posłanie Piotrka Stopy, który w marcu wyjeżdża na kilkumiesięczny wolontariat do Kenii. Moderator Generalny udzielił Piotrowi błogosławieństwa, a także wręczyć krzyż, na którym wyryty został znak fos-dzoe. 
A oto co udało nam się zebrać:
•Ze sprzedaży koszulek zaprojektowanych przez naszych filipińskich braci udało się zebrać 1150 zł, które zostaną przeznaczone na przyjazd grupy Filipińczyków do Polski. 
•Dochód ze sprzedaży bananów, bransoletek, korali i innych afrykańskich gadżetów przeznaczony będzie na misję kenijską (rekolekcje oazowe oraz wyjazd Piotrka). Zebrana kwota: 1375 zł. 
•Diakonia poznańska przywiozła ze sobą cieszące się chyba największym powodzeniem koszulki i torby z napisem „Módl się Pan-da”, z których ofiary (535 zł) przeznaczone zostaną na przyjazd Chińczyków na oazy do Polski. 
•Na stoisku diakonii misyjnej rozprowadzaliśmy też grę „Memo różańcowe” oraz wyroby artystyczne przywiezione przez oazowiczów z Ukrainy (m.in. przepięknie haftowane w ukraińskie wzory zakładki, zawieszki do samochodów, bransoletki na rękę, haftowane znaczki DK i foski), z których uzbierano 3350 zł. Pieniądze te posłużą jako „Bilet dla brata”, dzięki któremu możliwy będzie przyjazd młodzieży ukraińskiej na ŚDM.Międzynarodowy charakter Ruchu dało się odczuć w czasie wszystkich nabożeństw Kongregacji, gdy Oazowicze z sąsiednich krajów odczytywali prośby w różnych językach (ukraińskim, białoruskim, czeskim i słowackim), a najmocniej tuż przed zakończeniem Kongregacji, kiedy Kasia Herman, odpowiedzialna ze strony diakonii za organizację Parresii, odczytała list jedności od chińskiej wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Brak komentarzy: