11.04.2010

Kondolencje z Kenii

Po katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku otrzymaliśmy dwa listy kondolencyjne z Kenii.

Ks. Francis Gaciata, proboszcz parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu:

Przed chwilą usłyszałem w wiadomościach o katastrofie samolotu prezydenckiego. Niech Bóg błogosławi Polskę. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego... Jezus w swej łasce na pewno obdarzy zmarłych pokojem. Św. s. Faustyna, która już jest w niebie będzie się za nimi wstawiać. Jutro o 7:30 rano odprawię za nich mszę. Niech Bóg Was błogosławi. Niech błogosławi również rodziny zmarłych.
Z modlitwą, ks. Francis.


David Kinyua - odpowiedzialny wspólnoty RŚ-Ż w Mitunguu:

W imieniu Ruchu Światło - Życie w Kenii przesyłam wyrazy współczucia wszystkim Waszym rodakom z powodu śmierci prezydenta i jego żony. Duch Święty będzie zawsze z Wami. Kochaliśmy ich, ale Bóg kochał ich bardziej.


Daniel Gichunge - członek wspólnoty RŚ-Ż w Mitunguu:

Dziś rano w radio usłyszałem informacje o katastrofie. Przykro mi z powodu nieszczęścia, które dotknęło Wasz kraj. Naprawdę Wam współczujemy. Jesteśmy z Wami w modlitwie. Spotkanie wspólnoty w tym tygodniu poświęcimy modlitwie za dusze zmarłych. Modlę się, żeby Bóg dał Polakom siłę do przetrwania tych momentów próby i obdarzył cały kraj pokojem. Amen.Oto część tekstów w wersji oryginalnej:

I've just heard news that a plane has fallen down. Lord bless Poland.
Today is Divine mercy sunday...Jesus will for sure out of his mercy bless them with peace. St.Faustina who is already in Heaven will support them.
Tommorrow 7.30 am mass we shall pray for them.

God bless you.
For their families God bless them too.

in prayer
Fr.Francis.


On behalf of Light - Life Movement in Kenya I send a message of condolence to all people of your country for the death of the president and his wife. The Holy Spirit will be with you always. We loved them but Lord loved them most.
David Kinyua

Brak komentarzy: