31.01.2008

Spotkanie Diakonii Misyjnej - uczestniczymy w powstaniu I wspólnoty w Kazachstanie

Należałoby zacząć od podziękowań sponsorom i współpracownikom. Prawie pół roku pracy naszej Diakoni w dalekich niejednokrotnie krajach przeszedł prawie bez długów dzięki Wam. Bardzo dziekujemy przede wszystkim firmie DIREX i jej kierowcom Tirów za przewiezienie paczek i darów wysyłanych przez nas do Kazachstanu. Poza tym wszyscy ofiarodawcy z oazy - począwszy od tych co skladali się na tacę na Dniach Wspólnoty. Dalej - na działalnosć naszą skladali się jeszcze uczestnicy Domowego Kościoła z Legionowa, Sulejówka i nie wiem z jakiej dzielnicy - ale z Warszawy; dolączyły sie do tego wydatnie także wspólnoty młodzieżowe - przede wszystkim z NMPMatki Pięknej Miłości z Parafianami (zebrali datki od parafian po przedstawieniu im jasełek), MB Różańcowej na Bródnie, MBLoretańskiej na Ratuszowej, św. Feliksa na Marysinie, św.Patryka na Gocławiu, NSerca Pana Jezusa w Falenicy, NMP Matki Koscioła w Sulejówku; dodamy do tego ze złozli sie na działalność naszej diakonii także księża oazowi. Były to datki różnej wielkosci - ale liczy się serce i chęć obdarowania. Dziękujemy za te wszystkie dary. Dzięki Wam przed nowymi akcjami mamy tylko około 1000zł długu i komputer, który Kasiachstanka i Natyrauka mają w Kazachstanie jest juz prawie własnością diakonii. W lutym jednak wysyłamy nowe wolontariuszki na pół rooku na Ukrainę i jedziemy na nowe rekolekcje. Zachęcamy więc do nowej ofiarności. Kontakt do nas diakoniamisyjna@gmail.com - jakoś sie umówimy. Przypominamy tez że na misje wyjeżdżają animatorzy formowani przez Ruch Światło - Życie przekazanie więc 1% podatku na Fundację Światło - Życie jest także pośrednią pomocą w pracy naszej diakonii. Zachęcamy do tego - informacje tu: http://www.wpraga.oaza.org.pl/fundacja/
Cieszymy sie że ruszyła pierwsza Wspólnota Oazowa w Kazachstanie. Mozna powiedzieć, że na spotkaniu Diakonii Misyjnej byliśmy jej akuszerkami i asystowaliśmy przy porodzie. Modliliśmy się o powodzenie tego spotkania i by przyszli pierwsi uczestnicy (10 osób). Wiem, ze na drugim - w ostatni poniedziałek było 9 osób (ale Natalia opisze to dokładniej). Wspólnota więc - ruszyła.

Zaraz po ich spotkaniu - mieliśmy konferencję Skype'ową z Kasią i Natalią z Atyrau. Jak widać - rzuciła nas na kolana:)
Poza telekonferencją - na spotkaniu zajęliśmy sie dwoma najbliższymi akcjami: jedna grupa - Padre (niestety trwa tam Maniana i do łaskawego jej zakończenia nie możemy ruszyć dalej), a druga grupa - Land War ;) (tu jest dużo lepiej).

Otóż jedziemy poprowadzić rekolekcje wielkopostne dla Polaków w polsko - litewskiej parafii w Landwarowie - 20km od Wilna i 9 km od Trok. Będą to rekolekcje dla wszystkich: dzieci, młodzieży, małżeństw i wszystkich dorosłych. Jedzie 6 młodych, 2 małżeństwa z Domowego Koscioła i ksiądz. Będzie to więc podobne (mamy nadzieję) do rekolekcji adwentowych w Szaróweczce na Ukrainie ( http://oaza-diakoniamisyjna.blogspot.com/2008/01/my-do-szarweczki-czy-jej-mieszkacy-do.html ). Oprócz tego - nawiązujemy kontakt z oazowiczami z Wilna i być może animatorzy stamtąd nam pomogą, a póżniej pociągną dalej pracę wspólnoty, która tam powstanie:)

Prosimy wiec o modlitwę od 21 do 24.02.08 w intencji Land War - podbono tam nasi poprzednicy w "ewangelizacji" często odbywali potyczki z Litwinami ( http://nasz-czas1.tripod.com/002/dziuge.html ). Nie chcielibysmy ich nasladować: "Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich." Ef 6, 12.

Ustalilismy już także miejsce wyjazdu naszych kolejnych wolontariuszek na pół roku - na Ukrainę. Wyjadą za miesiąc - szczegóły w kolejnych postach. Módlmy sie wiec już nie tylko za Natalie i Kasię ale także za Elwirę i Agnieszkę.

Dziekujemy Asi - gospodyni naszego spotknia. Czajnik tego nie przeżył...
Czekamy także ciągle na zgłoszenia osób, które zastąpią Kazaszki nasze w Atyrau od października 2008. Chetni wolontariusze (ale tylko chłopcy) mogliby wyjechać (być może) do Kazachstanu na same miesiące wakacyjne studentów (od np.czerwca do września) - potrzeba rąk do ciężkiej pracy przy budowie kościoła. Przypominam że tak jak w każdej diakonii - uczestniczą w jej pracy ludzie po 2 stopniu - ale na misje wysyłamy dopiero po KODA i 3 stopniu.
Zapraszamy więc na kolejne spotkanie Diakonii Misyjnej w środę 27.02.08 o 19.00 w salce oazowej par.NMP MNP na Sakiej Kepie przy ul.Nobla.
xPG

Brak komentarzy: