10.01.2008

Kazachstan - Atyrau - NOWE INICJATYWY

Jesteśmy tu już jakiś czas.. Staramy się wchodzić w to, co już tutaj jest. Obserwować, poznawać. Ale nadszedł w końcu chyba nowy czas dla nas i dla parafii tutaj.
Ksiądz Bp stwierdził, że to już czas, byśmy jakoś aktywnie zaczęły tutaj działać. Skoro ma środki, to czemu ich nie wykorzystać.. Szczególnie, że narzeka troche na brak aktywności. To fakt, są tu różne problemy i jest ich wiele. Datego będziemy się starały wprowadzić coś nowego, czym można będzie zainteresować i zachęcić ludzi do aktywności religijnej.


A tak konkretnie.. Ks Bp chce, żebyśmy spróbowali stworzyć wspólnotę. A zacząć mamy od powiedzenia na Mszy Św. świadectwa. Dlaczego tu jesteśmy, że nam nie płacą za to że tu jesteśmy, mamy powiedzieć także o naszych motywach przyjazdu i naszym doświadczeniu wspólnoty. I że chcemy owe nasze doświadczenie przenieść tutaj. Tzn. stworzyć młodym ludziom możliwość i okazje najpierw to do integracji, wspólnej zabawy, otwarcia się na siebie nawzajem, a w końcu do modlitwy. Chcemy podzielić się z nimi tym, czego same doświadczamy.
Dlatego całe to przygotowanie nasze i tych ludzi, którzy mogą przychodzić oddajemy Waszej modlitwie.

Poza tym.. Nową rzeczą tu jest wspólna Msza we wtorki rano i wspólna modlitwa we wtorki wieczorem, po której następuje wspólna kolacja. Ma ona być czasem wspólnego zastanawiania się nad dziełami, które podejmujemy. Żeby każdy wiedział co robią inni, żebyśmy grali w jednej drużynie i dążyli do wspólnego celu. Ma to być też czas rozliczania co się udało zrobić a co nie i co jeszcze można by zrobić a z czego można by zrezygnować.

prosimy Was o modlitwe.. jest tu ogromnie potrzebna..

natalia i kasia.

Brak komentarzy: