16.11.2009

Dziękczynienie i dalsza prośba o modlitwę – m.in. za braci w Mołdawii

Od Murowane Kuryłowce
Chcemy Wam podziękować za modlitwę.
Przez ostatnie miesiące był z nami w Gwardijskim Ks. Paweł w oczekiwaniu na dokumenty potrzebne do wyrobienia następnych dokumentów pozwalających na pracę w Murowanych Kuryłowcach, dokąd we wrześniu posłał go Ksiądz Biskup Leon. Pisałem Wam o tej decyzji już miesiąc temu w notatce o naszej wizycie w Dźwiniaczce… (Ale św. Abp. Zygmunt Szczęsny Feliński tez się tułał tutaj po tych stepach...).
Od Stepy i inne widoki
Wiedziałem, że mamy prosić Was o modlitwę (m.in. za ks. Pawła), ale jakoś tak się „ne połuczało” (to chyba najczęściej tutaj używane słowo oznaczające niemożliwość wykonania czegoś). A poprosiłem tydzień temu – i zobaczcie – Pan Bóg Was posłuchał. Dziś – we wspomnienie Ostrobramskiej Matki Bożej Miłosierdzia przyszła wiadomość, że w Kijowie podpisana dziś została zgoda na pobyt ks. Pawła w Ukrainie w charakterze duchownego. Dzięki Bogu! I Wam!
Od Osoby do opublikowania
Bo ks. Paweł sporo pracował przez ten czas tu u nas w Centrum Ewangelizacji – i był w tym niezastąpiony – ale skoro już jest proboszczem – to każdy ksiądz chciałby duszpasterzować wśród swoich parafian.
Od Mołdawia
Byłem też niedawno z ks. Pawłem w Mołdawii. „Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów” – wiec „przekraczamy granice” dalej… W Bielcach są małżeństwa, które uczestniczyły kilka razy na rekolekcjach ewangelizacyjnych, a nawet na oazach DK dzięki pracy wspólnot z Wrocławia. Jednakże są oni w tej Mołdawii trochę osamotnieni w realizacji charyzmatu Ruchu. Księża z parafii – niezwykle ofiarni w swej pracy i odpowiedzialni, ale nie za bardzo wiedzą jak prowadzić Krąg Domowego Kościoła.
Od Mołdawia
Pojechaliśmy więc tam – spotkać się i zainteresować się nimi. Wspaniali ludzie i gościnni księża (oczywiście z Polski). Ale Mołdawia też jest ciekawa (na przykład dwukierunkowa droga z trzema pasami oddzielonymi linią przerywaną – środkowy pas do wyprzedzania – więc pierwszeństwo ma chyba większy samochód…) Dowiedziałem się też wreszcie co to dosłownie znaczy „Zbić z pantałyku” i zobaczyłem tam pantałyki na własne oczy (a wy wiecie? może jakiś konkursik? zapraszam do odpowiedzi w komentarzach).
Od Mołdawia
Jak znajdziemy materiały DK po rosyjsku – to na pewno użyjemy w Mołdawii. Ale przede wszystkim liczymy na znalezienie małżeństwa z Ukrainy, które jeździłoby pilotować ten krąg (albo może nawet i inne kręgi). A i ks. Paweł z Murowanych Kuryłowiec będzie miał do Bielc dużo bliżej…
Od Murowane Kuryłowce
Zaś ks. Jarek będzie w najbliższy weekend prowadził w Mohylewie kurs ewangelizacyjny „Tobiasz i Sara”. Zaprosiliśmy tam i mołdawskie małżeństwa. Mohylew Podolski – to najbliżej Mołdawii jak tylko można w Ukrainie: jest tam przejście graniczne, a kościół, w którym będą rekolekcje jest 200m od tego przejścia. Mimo tego – wiele tych małżeństw z Mołdawii nie może się zdecydować na przyjazd na tę ewangelizację. („Ne połuczaniesia” jest szerszym problemem krajów post-sowieckich.) A zaproszone są nawet małżeństwa z Kiszyniowa. Dlatego nadal prosimy o modlitwę – za te rekolekcje 20-22.11.09.
Od Nowe pawlacze na pościel
Za ks. Pawła też jeszcze trzeba się modlić: Teraz już tylko – piszę w skrócie - trzeba z tym dokumentem pojechać po wizę do Warszawy, dostać pozwolenie na pracę w Winnicy (nomen omen tak się nazywa miasto wojewódzkie), przedkładając kilka innych dokumentów, ale to już mały pikuś, zarejestrować się – już chyba tylko cztery, czy pięć załączników- i wsio. Spokój na cały rok!
Od kościół
A i u nas w domu, w kościele, w ruchu i w parafii jest potrzeba Bożych interwencji: Wymieniliśmy okna (znów DZIĘKI!!! niektórym z Was) choć z pewnymi „ne połuczeniami”… A dla młodzieży - organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu. Udaje się nieźle, ale ilość „ne połuczeń” mnie już przeraża przy organizacji tego wyjazdu. Ale o tym to już następnym razem...
ks. Piotr
Od Taize

Brak komentarzy: