15.08.2009

Modlitwa różańcowa na pięciu kontynentach - 16 sierpnia

W niedzielę 16 sierpnia o godz. 17. katolicy na całym świecie odmówią różaniec, rozważając tajemnice światła. Do modlitwy może włączyć się każdy chętny.

Inicjatywa odbędzie się w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Maryjnego, który od 14 do 19 sierpnia trwać będzie w sanktuarium Paray-le-Monial w Burgundii. Omawianej tam modlitwie różańcowej towarzyszyć będą fragmenty przemówień Jana Pawła II z jego wizyty we Francji w 1986 r., kiedy odwiedził również Paray-le-Monial.

Międzynarodowy Festiwal Maryjny odbywa się w Paray-le-Monial w ramach obchodów uroczystości Wniebowzięcia NMP. W sanktuarium poświęconym adoracji eucharystycznej uczczone zostanie „Serce Maryi, które nieustannie prowadzi do Serca Jezusa” – zapowiadają organizatorzy, wśród których są młodzieżowe grupy modlitewne oraz Wspólnota Emmanuel.

Nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu, Msze św., różaniec, katechezy, świadectwa i wspólna zabawa – to niektóre elementy programu imprezy, który można znaleźć na stronie internetowej www.festivalmarial.com. Na Festiwalu spodziewanych jest 2-2,5 tys. uczestników.Źródło: KAI (http://ekai.pl/wydarzenia/x21814/modlitwa-rozancowa-na-pieciu-kontynentach-sierpnia/)

Brak komentarzy: