06.01.2009

Szkoła Ewangelizacji dla Wilniuków i Warszawiaków

No i nie zdążyłem… Jestem jeszcze winny świadectwo z tej niezwykłej ewangelizacji na Łotwie, ale czas przed- i po- i -świąteczny był tak napięty, że po prostu nie zdążyłem…
Podobno to samo przeżywają dziewczyny w Kazachstanie.
A tu już Ania napisała o Brukseli i zaznaczyła że 1.05 będzie takie samo spotkanie młodzieży z Europy Środkowo Wschodniej. I to gdzie!? W WILNIE!!!
Nie mogę więc nie napisać o naszych Wilniukach kochanych!!! Byli u nas – w Sulejówku na SSSE (Sulejkowskiej Sylwestrowej Szkole Ewangelizacji) ;) Było ich ośmioro (w tym dwóch rodowitych Litwinów – Tomas i Martinas). Jeśli dodać do tego 14 uczestników z naszej diecezji i diakonię – to uzbierała się całkiem pokaźna Oaza Rekolekcyjna.
Na prawdę był to bogato wypełniony czas łączenia się środowisk oazowych z Polski i Litwy. Zapoznali się ze sobą Warszawiacy i Wilniuki i przyjaźnie nasze oraz treści Szkoły Ewangelizacji pomogą naszym środowiskom we współpracy ewangelizacyjnej. Może pojedziemy razem do Naszych Przyjaciół z Wilna na spotkanie Taize w dniach 1-3.05.09? Będzie to okazja do zaproszenia także ludzi od nas i ewangelizacji.
Co robiliśmy? Jak zawsze – modlitwa, konferencje – ale także zabawy, Sylwester w Kobyłce i po prostu wspólne bycie razem („charyzmat spotkania”).
A może obie diecezje razem zrobią w tym roku drugi stopień (kontynuując zeszłoroczne doświadczenie)?...
Mam nadzieję, że już niedługo będą na naszym blogu świadectwa z tego naszego spotkania w Sulejówku.

Brak komentarzy: