11.03.2008

co się dzieje? Kazachstan, Ukraina i ... Hiszpania!

Ponieważ Kasia dawno już do nas nie pisała - to zobaczcie co pisze na stronie Kościoła Katolickiego w Kazachstanie. Myślę, że będzie to ciekawy tekst dla tych, którzy odczytują Wolę Pana by być następcą Kasi i Natalii od października 2008 w Atyrau. Poczytajcie sobie... - i zapraszam do zgłaszania się powoli... Tytuł: Katarzyna Januszewska, U nas w Kazachstanie...
W czwartek odjeżdżają kolejne dwie wolontariuszki!!! Elwira i Agnieszka
wyjeżdżają do Gwardiejska w Diecezji Kamieniecko-Podolskiej na Ukrainie. Będą pomagały przez pół roku w pracy moderatorowi diecezjalnemu Oazy Kamieniecko-Podolskiej ks. Jarkowi Gąsiorkowi. Ich głównym zadaniem będzie zajmowanie sie dziećmi i młodzieżą w wieku gimnazjalnym. Pożegnaliśmy je na Szkole Animatora w Choszczówce i pobłogosławiliśmy do posługi. Świetnie że macie otwarte serca!!! Ale teraz modlimy sie codziennie po 21.00 - 4 razy "Zdrowaś Maryjo": Za Kasie, za Natalię, za Elwirę i za Agnieszkę. I ciągle czekamy na następców!!!
I jeszcze jedna wielka radość: Akcja "Padre" ruszyła! Diakonia Misyjna leci do Hiszpanii - a dokładniej do Katalonii - do Premia de Mar koło Barcelony prowadzić rekolekcje ewangelizacyjna
dla tamtejszej młodzieży. Prośbę o takie rekolekcje dla swojej młodzieży skierował do nas ks. Bruno Berchez z par. św. Krzysztofa w Premia de Mar, poznany przez Anię na Europejskim Spotkaniu Młodych Taize w Genewie (to ten po prawej - a ten po lewej to diakon). Jadą tam w dniach 16-23.04.08. Dla nas dużą radością jest możliwość kontaktu z młodzieżą z Hiszpanii. Cieszymy się z rozwijania sie takich sytuacji, że młodzież z naszej diecezji będzie mogła podzielić się z nimi swoją wiarą. Módlcie się i za to dzieło!
x.Piotr

1 komentarz:

babelek pisze...

Witam:)nazywam się Magda. Przeczytałam Twój wpis o wyjeżdzie do wsi Siniło na Białorusi.Mogłabyś napisać coś o tej wsi?Byłabym naprawdę wdzieczna.Cokolwiek.Szukam swych korzeni i wiem jedynie ze są na Białorusi.Prawdopodobnie pochodzę z tej wsi.Bardzo proszę.Mój mail to magdalenasinilo@wp.pl Pozdrawiam :)