03.09.2009

Ukraina - Gdzie ja jestem?


Centrum „Światło-Życie" w Gwardiejskiem zostało otwarte i poświęcone przez Ordynariusza diecezji kamieniecko – podolskiej księdza biskupa Leona Dubrawskiego na początek roku kapłańskiego w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - 19 czerwca 2009r. Jednakże ksiądz Jarek mówi że bardziej chodzi o Centrum Ewangelizacji jako o pewną wspólnotę ludzi – pewne dzieło, a nie o sam budynek. Zresztą dzieło istnieje i działa już od dłuższego czasu. Ludzie przyjeżdżają tu na różne rekolekcje i dni skupienia (OMy). Mieszkają do tej pory u gościnnych parafian i tak będzie jeszcze pewnie jakiś czas. A jeśli nocują w Centrum – to na podłogach. Duża pomocą są wykończone już kuchnia, stołówka i łazienki (z załatwionymi przez Diakonię Misyjną od sponsorów ze spółdzielni „Fala” prysznicami, muszlami i umywalkami – Bardzo serdecznie dziękujemy!!!). Budynek jednak – jak widać na zdjęciach, ma przed sobą jeszcze wiele czasu do ukończenia.
Pokażę później na zdjęciach stołówkę, ale i piętro gdzie ludzie jeszcze śpią na podłogach, a łazienki są jeszcze tylko w planach.
Widoki mamy na miejscową szkołę, która stoi prawdopodobnie w miejscu dawnego grodu obronnego i poliklinikę ;) (tak tu się nazywa ośrodek zdrowia).
No i jest jeszcze jedno piętro gdzie oprócz innych pomieszczeń ma być mieszkanie moderatora Centrum i kaplica… Będzie tu w niej kiedyś witraż Chrystusa Sługi:)
Tylko podłóg jeszcze brak…
Jakby ktoś więc znalazł jakichś sponsorów… A może współcześni i dawni oazowicze chcieliby wspomóc to Dzieło na Ukrainie, to prosimy o to. Budowa oczywiście będzie kontynuowana na tyle, na ile wystarczy środków.
Kontem polskim Ośrodka jest na razie konto ks.proboszcza z Gwardiejska: ks. Jarosław Gąsiorek, ul. Pogodna 5/169, 87-800 Włocławek; PKO BP 59 1020 2762 0000 1502 0010 7623.

ks. Piotr

Brak komentarzy: