09.09.2009

Język ukraiński

Od Osoby do opublikowania
W czwartek 3 września po raz pierwszy czytałem po ukraińsku ewangelię na mszy i fragment modlitwy eucharystycznej. Na siódmy dzień od przyjazdu! UFFF! Ale przeżycie! Ale chwała Panu! Udało się! Mówili, że tylko jedno słowo przeczytałem po rosyjsku i akcenty były kiepskie, ale literki czytałem świetnie - czudowo, czyli pięknie i te "g = He" i te "l = łly". Wiadomo, że to z uprzejmości – ale niech tam. Ks. Jarek żartował żebym kazanie po ukraińsku powiedział w niedzielę, ale jeszcze się boję – na Oazie Modlitwy dla młodzieży będę korzystał z pomocy tłumacza. Ks. proboszcz, jak przyjechał 9 lat temu, to był tu sam – więc nie miał wyboru. Różaniec ze wszystkimi już odmawiam po cichu po ukraińsku, nieszpory z zaskoczenia gdy byliśmy w Żytomierzu też byłem w stanie przeczytać ze wszystkimi po w tym języku po cichutku;)
Od Osoby do opublikowania
11-13 września jest Oaza Modlitwy dla młodych, którzy w wakacje byli na oazie. Mamy ją prowadzić z Basią, która jest tu od 5 lat. No ciekawe, ile ich i kto przyjedzie? I gdzie i jak oni będą spać? Pierwsze moje działanie misyjne – to przygotowanie tej Oazy Modlitwy. Więc… trzepałem kijem materace, kołdry i poduszki, żeby „dzieciaki” miały gdzie głowę położyć…
Są młodzi – to sobie poradzą Jeszcze nie jest taka zimna jesień…
Prosimy o modlitwę za to dzieło!
ks.Piotr

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

ekhm..:) w takim razie sprobuje uświadomić was, otec, że ks.proboszcz posiada trzepaczkę do dywanów:)tylko trzeba uważać bo ona lubi się gubić ;)

z modlitwą za OM,
czekam na relację
i do zobaczenia niebawem :)
A.

mgr jarosław deska pisze...

Ksiądz się cieszy, że nie musi odprawiać Mszy w Kimeru :D
ja również pozdrawiam z modlitwą
jarek

Anonimowy pisze...

A ja czekam na wpis na ukrajińskoji movi :)
Również pozdrawiam, również z modlitwą!
E.

Anonimowy pisze...

Poczekamy trochę i może wrzucimy na stronie misje.oaza.pl jakiś słownik to będziemy mogli wrzucać posty w innych językach.:) Albo równolegle 2 wpisy (bardziej męcząca opcja:P)
r.

amilek pisze...

no z tym bejsbolem co to nim niby Ksiądz dywany trzepie to tak do twarzy..;-)

z modlitwą..
a.

tlumaczukrainskiego pisze...

Cieszę się, że księdzu układa się na Ukrainie. Serdecznie pozdrawiam.