23.05.2016

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach - 24 maja

W dniu dzisiejszym, tj. 24 maja obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Został on ustanowiony w 2007 roku przez papieża Benedykta XVI i przypada w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w chińskim sanktuarium maryjnym w Sheshan koło Szanghaju.

– Módlmy się intensywnie wszyscy razem za ten Kościół, ufając, że przez nasze modlitwy możemy uczynić dla niego coś bardzo realnego – mówił kilka lat temu Benedykt XVI.

Wierzymy, że dzięki modlitwie będzie możliwe bardzo konkretne dzieło: przyjazd Chińczyków na rekolekcje KODA do Polski. Nasz Ruch od kilku lat jest szczególnie związany z Kościołem w Chinach. Pierwsi uczestnicy z Chin brali udział w oazie w Polsce w 2009 r. W kolejnych latach czworo z nich ukończyło formację podstawową, na oazy przyjeżdżały kolejne osoby, a wkrótce potem odbyły się pierwsze rekolekcje oazowe w Chinach, które organizowane są do dnia dzisiejszego nawet kilka razy w roku.

Jednak aby Ruch w Chinach mógł się dalej rozwijać potrzebuje animatorów, którzy znają jego charyzmat. Dlatego też przy okazji Światowych Dni Młodzieży pragniemy zaprosić 6 osób z Chin do uczestnictwa w Kursie Oazowym dla Animatorów. Aby ich przyjazd był możliwy potrzebne jest im wsparcie finansowe, o które chcemy Was w ich imieniu prosić. 


Możesz wesprzeć misje Ruchu jednorazową ofiarą albo ustawić na swoim rachunku bankowym zlecenie stałe. Wpłat można dokonywać na konto:

08 1560 1111 2022 0180 3000 0018
Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”
ul. Blachnickiego 2 34-450 Krościenko
z dopiskiem: „Na cele statutowe – CHINY”

Brak komentarzy: