02.06.2015

Diakonia Misyjna na COM 2015

W czasie tegorocznej Centralnej Oazy Matki po raz kolejny Diakonia Misyjna udowodniła, że ma głowę pełną pomysłów. Tym razem zbierała pieniądze na misyjne projekty poprzez sprzedaż ... bananów, które były "cegiełką", z której dochód przeznaczony zostanie na organizację rekolekcji oazowych w Kenii.

Każdy z uczestników COM, wspinając się na Kopią Górkę napotkał rzucające się w oczy plakaty z takimi hasłami jak: "Kupię banana, by ktoś poznał Pana", "Na chwałę Pana kupię banana", czy "Hakuna matata, kup banana dla brata". I z pewnością był to strzał w dziesiątkę, gdyż banany cieszyły się dużą popularnością. Na stoisku diakonii, przy którym dzielnie dyżury pełniły osoby z kilku diecezji można też było zakupić chińskie gadżety, z których dochód ma być wsparciem na przyjazd do Polski grupy Chińczyków.
W czasie niedzielnej Eucharystii bp Adam Wodarczyk, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie pobłogosławił diakonię wyjeżdżającą na rekolekcje I i II stopnia w Kenii, w diecezji Mitunguu, a także wręczył świece Oazy Wielkiej na afrykańskiej ziemi.

na zdjęciu: lubelska diakonia misyjna

Brak komentarzy: