23.05.2014

MEJD IN CZAJNA 2014


Tradycyjnie 24 maja - czyli w najbliższą sobotę - obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Tradycyjnie też diakonia misyjna archidiecezji poznańskiej organizuje tego dnia nabożeństwo w intencji Kościoła w Chinach.

Miejsce: parafia pw. Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim.

Msza Święta o godz. 18:30, po niej modlitewne czuwanie przed obrazem Madonny z Sheshan (ok. 19:30), które potrwa do nabożeństwa majowego o godz. 20:30.

Po nabożeństwie - wspólna agapa w salce parafialnej.

Przedłużeniem akcji będzie chińskie miasteczko, które powstanie w niedzielę 1 czerwca na Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym organizowanym przez Caritas przy poznańskiej Katedrze. Moc chińskich atrakcji będzie czekać na dzieci oraz ich rodziców w godzinach od 13:30 do 17:00!

Otoczenie zbudowanego na tę okoliczność Chińskiego Muru wypełnią atrakcje dla całej rodziny: zabawy i quizy z nagrodami o tematyce Chin dla dzieci i dorosłych, zawody w jedzeniu pałeczkami, smakowanie chińskich ciastek z chrześcijańską niespodzianką, nauka pisania „chińskich znaczków” czyli liter chińskiego alfabetu.

Chiny to nie tylko produkty obecne na całym świecie, to też kultura, to przede wszystkim ludzie, również chrześcijanie, którym nie jest łatwo wyznawać swoją wiarę. Od kilku lat na terenie Chin organizowane są rekolekcje oazowe, a młodzi Chińczycy przybywają na czas wakacji do Polski, by uczestniczyć w nich razem z polską młodzieżą. Podobnie będzie i w tym roku. Stąd akcja Mejd in Czajna ma też na celu, podobnie jak w latach ubiegłych, zebranie funduszy na przyjazd kolejnej grupy chińskich chrześcijan na rekolekcje organizowane w Polsce przez Ruch Światło-Życie.

źródło: diakonia misyjna archidiecezji poznańskiej

Brak komentarzy: