17.05.2014

Dni Skupienia diakoni przemyskiejW dniach 9-11 maja w Maćkowicach koło Przemyśla odbyły się Dni Skupienia Diakoni Misyjnej archidiecezji przemyskiej. Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji i świadectw z tego pięknego czasu:

Jesteśmy już po Dniach Skupienia Diakoni Misyjnej  Rekolekcje prowadzili członkowie Centralnej Diakonii Misyjnej. Wzięły w nich udział osoby zaangażowane w misje oraz zainteresowane tą tematyką. Kogo nie było – niech żałuje ! W piątek wieczorem braliśmy udział w modlitwie prowadzonej przez Diakonię Modlitwy naszej diecezji. Uwielbialiśmy Pana Boga oraz prosiliśmy Ducha Świętego o wszelkie potrzebne łaski. Otaczaliśmy modlitwą całe dzieło misyjne.

W kolejnych dniach na spotkaniach w grupach rozważaliśmy fragmenty Adhortacji Apostolskiej Evangelii Gaudiumm. Usłyszeliśmy także kilka świadectw osób, które doświadczyły wyjazdu misyjnego. Podczas konferencji poznawaliśmy zadania i działalność Diakonii Misyjnej na rzecz Ewangelizacji w świecie. Integrowaliśmy się podczas wspólnego spaceru i pogodnego wieczoru. Dopełnieniem rekolekcji był codzienna Eucharystia i Namiot Spotkania. 
Krótkie świadectwo z rekolekcji:
„ Pan Jezus niesamowicie błogosławił i nie szczędził Swojego Ducha! Największym przeżyciem dla mnie były spotkania w grupach i słowa Papieża Franciszka, które wtedy rozważaliśmy. Zrozumiałam, że mam całkowicie zaufać Jezusowi. Przestać kalkulować i kontrolować wszystko. Będę prawdziwie wolna, gdy pozwolę prowadzić się Duchowi. Wtedy Pan Jezus pokaże mi takie perspektywy działalności misyjnej o jakich nawet mi się nie śniło!” Gabryśka


tekst i zdjęcia: diakonia przemyska
źródło: facebook.com

świadectwa Basi i JoliBrak komentarzy: