26.02.2014

Diakonia Misyjna w Katowicach

Z wielką radością spieszymy donieść, że w archidiecezji katowickiej zawiązała się diakonia misyjna. O jej powstaniu tak opowiada w rozmowie z "Gościem Katowickim" ks. Ryszard Nowak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie:

(...) diakonia jest kontynuacją inicjatyw, które miały już miejsce w działalności oazy katowickiej. - My dziś może nie wyruszamy daleko na misje, ale nasze środowisko od wielu lat posługuje, organizując rekolekcje na Słowacji, w Czechach, w Kazachstanie; jest także grupa ludzi, która wspiera misjonarzy pracujących w Zambii - mówił.

Pomysłodawcami diakonii jest małżeństwo Gabriela i Józef Sobczykowie. Pierwsze formalne spotkanie odbyło się we wtorek w parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej-Orzegowie. Wśród osób deklarujących chęć posługi przeważają małżeństwa, które już wcześniej angażowały się w dzieła misyjne Kościoła. To osoby, które prowadziły rekolekcje, zakładały kręgi wspólnoty poza granicami Polski, wspierały misje finansowo lub modlitewnie, prowadziły kółka misyjne czy kiermasze na rzecz krajów misyjnych. (...)

zdjęcie: Joanna Juroszek
źródło: katowice.gość.pl

Brak komentarzy: