01.03.2014

Wolontariat misyjny w BoliwiiWciąż poszukujemy wolontariuszy do posługi w Boliwii, gdzie od 35 lat za sprawą franciszkanów obecny jest charyzmat Światło-Życie. Wolontariuszy z naszego Ruchu zaprasza do parafii Urubicha o. Kasper Kaproń OFMConv.

Warto, byśmy jako Ruch Światło-Życie podjęli wreszcie zadanie, jakie w tzw. Liście z Boliwii zostawił nam nasz Założyciel, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki:

"W tej sytuacji Ruch Światło-Życie ze swoim charyzmatem ewangelizacji i "Ewangelii wyzwolenia" ma do spełnienia w Boliwii oraz w innych krajach Ameryki Południowej wielką misję o kluczowym znaczeniu. W podjęciu tej misji leży przyszłość Ruchu!"

Kogo szukamy: 

Wymagania konieczne:
- animator lub małżeństwo z Domowego Kościoła (przyjazd małżeństwa to marzenie o. Kaspra, by zaszczepić w Boliwii rodzinną gałąź Ruchu:)
- znajomość języka hiszpańskiego

Mile widziane:
- wykształcenie muzyczne
- doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych
- umiejętności techniczne, budowlane itp.
Zadania:

Zapotrzebowanie jest przede wszystkim pastoralne: pomoc w formacji i wychowaniu religijnym, szczególnie dzieci i młodzieży. Priorytetowym działaniem byłoby prowadzenie formacji w charyzmacie Światło-Życie, ponadto prowadzenie działań edukacyjnych w zależności od umiejętności wolontariuszy.
W Urubicha działa Instutut Muzyczny, gdzie pielęgnowane są tradycje pierwszych redukcji jezuickich i franciszkańskich. Indianie Guarayos mają wrodzony talent muzyczny i artystyczne zdolności. Potrafią zadziwić. Grają jednak jedynie ze słuchu i potrzeba im profesjonalnego przygotowania (czytania nut, solferza), aby mogli wykorzystać swój talent, może nawet akademickim świecie. Potrzeba więc edukacji w zakresie teorii muzyki. Tak więc osoba wykształcona muzycznie byłaby ogromnym wsparciem. Ważniejsze jest jednak to, co dotyczy działalności pastoralnej i pomoc w duszpasterstwie dzieci i młodzieży.
Termin wyjazdu oraz długość pobytu do ustalenia ( min. 6 miesięcy).
Na zgłoszenia i pytania czekamy pod adresem misje@oaza.pl

Brak komentarzy: