26.01.2011

Diecezjalne posłanie misjonarzy

Abp. Henryk Hoser-spotkanie z Chińczykami
Katedra św. Floriana Warszawa, 30 stycznia 2011, godz. 12.30

Dwaj nasi bracia: Ks. Andrzej Dudzik i Ks. Jacek Turek od września 2009 przygotowują się do wyjazdu na misje do Afryki. W tym celu ukończyli kurs w Centrum Formacji Misyjnej oraz udoskonalili znajomość języka angielskiego.

Dnia 11 lutego wyruszą jako pierwsi kapłani - misjonarze do pracy w Diecezji Makeni w Sierra Leone (Afryka Zachodnia). Przez tydzień towarzyszyć im dwie będą Siostry Loretanki, które jadą na rozpoznanie warunków, i być może -jeśli tak zdecyduje zbliżająca się Kapituła Generalna- otworzą pierwszy dom w Afryce.

W intencji tej "misyjnej" karawany i diecezjalnego dzieła misji Ks. Abp. Henryk Hoser SAC odprawi Eucharystię w Katedrze o godz. 12.30.

W ostatnią niedzielę stycznia po raz 58. będzie obchodzony też Światowy Dzień Chorych na Trąd. Bogu polecać będziemy również wszystkich dotkniętych chorobą trądu i tych, którzy im pomagają.

Po Mszy świętej zapraszamy do podziemi Katedry na spotkanie Przyjaciół i Pomocników Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya (Instytut Prymasa Wyszyńskiego): będzie możliwość zapoznania się z problematyką trądu i pracą Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych w Indiach, obejrzenia filmu i wystawy, oraz degustacji indyjskiej herbaty.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2008 roku wykryto 249.007 nowych przypadków trądu. Ponad 20.000 chorych, to dzieci poniżej 15. roku życia. Po okresie radykalnego spadku notowanych przypadków trądu, od kilku lat liczba trędowatych nie zmniejsza się. Dotyczy to zwłaszcza Indii, które są największym ogniskiem tej choroby.
Źródło: www.diecezja.waw.pl

Brak komentarzy: