09.05.2010

Kazachstan czeka na Ciebie!

Niemal trzy lata temu ks. bp. Janusza Kalety skierował po raz pierwszy prośbę do Ruchu Światło-Życie o posłanie animatorów do Atyrau, aby służyli kościołowi na ziemi kazachskiej. Obecnie, już jako szósta wolontariuszka, posługuje tam Magda Roszak animatorka archidiecezji poznańskiej.
Czas płynie bardzo szybko i niebawem chcielibyśmy posłać kolejnych animatorów, aby rozpoczęte dzieło mogło być kontynuowane. Zachęcamy do wsłuchiwania się w głos Pana, może też gdzieś w głębi Twojego serca brzmi to bardzo krótkie pytanie: „Kogo mam posłać?”. Wszyscy wolontariusze powracający z pracy misyjnej potwierdzają, że czas oddany Panu staje się błogosławionym, wracają ubogaceni, dojrzalsi.
Na czym polega praca w Kazachstanie można zobaczyć na filmie:Trzeba jednak pamiętać, że posługa wolontariacka dostosowywana jest do osobistych darów osoby wyjeżdżającej. Podstawowym wymaganiem jest bycie animatorem Ruchu Światło-Życie, oczywiście mile widziana jest również znajomość języków obcych: angielskiego, gdyż chcielibyśmy kontynuować prowadzenie kursów językowych bądź rosyjskiego. Choć wciąż najważniejsze jest dojrzałe pragnienie pracy na roli Pana.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres diakoniamisyjna@gmail.com
Marcin

Brak komentarzy: