16.12.2016

Otul kocem Ukrainę


Ks. Stefan Majewski to kapłan z archidiecezji łódzkiej, który od kilkunastu lat posługuje na Ukrainie. Dla niego i jego parafian w czasie adwentowych Rejonowych Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (11 grudnia) diakonia misyjna archidiecezji łódzkiej zorganizowała zbiórkę świątecznych darów.


Dla większości z nas Boże Narodzenie to czas radości i pokoju, pełen ciepła rodzinnego, śpiewania kolęd i nawiedzania szopek betlejemskich, a przede wszystkim szczególna okazja, by odnowić wiarę w Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

Niestety nie dla wszystkich świętowanie możliwe jest w ciepłym i rodzinnym otoczeniu. Za naszą wschodnią granicą żyją Polacy, nasi Rodacy, którzy potrzebują naszego wsparcia jak również przekonania, że wciąż są częścią naszego narodu i że o nich nie zapominamy. 

W 11 rejonach archidiecezji łódzkiej zostało zebranych 1600 zł a także całe mnóstwo darów rzeczowych, w tym: koce, pościel, ręczniki, do świetlicy dla dzieci: gry planszowe, przybory sportowe, przybory plastyczne i zabawki.
Brak komentarzy: