15.10.2015

Rekolekcje oazowe w Kenii 2015

fot. dk.oaza.pl
Pierwsze rekolekcje oazowe na ziemi afrykańskiej odbyły się w Kenii latem 2014 r. Była ta Oaza I stopnia. W te wakacje odbyły się w tym kraju w Centrum Rekolekcyjnym St. Michael w Meru dwutygodniowe rekolekcje ONŻ I i II stopnia dla młodzieży i dorosłych oraz ONŻ I stopnia dla rodzin. Diakonia liczyła szesnastu animatorów z Polski (w tym trzy małżeństwa oraz misjonarka z Tanzanii), a także dwóch polskich księży, diakonia wychowawcza i dwójka małych dzieci. Razem dwadzieścia trzy osoby z Polski.

W ONŻ I stopnia uczestniczyło pięćdziesięciu dwóch uczestników podzielonych na osiem grup i ośmiu animatorów z Polski. Oaza Rodzin I stopnia składała się z jednego kręgu, w którym było pięć rodzin kenijskich i polskich. Równocześnie odbywała się ONŻ II stopnia dla piętnastu osób, które były na zeszłorocznych rekolekcjach.

Po rekolekcjach uczestnicy zostali podzieleni na dziesięć grup, w zależności od miejsca zamieszkania. Dla każdej z nich wybrani zostali kenijscy animatorzy.

Pierwsze świadectwo z tych rekolekcji można przeczytać na stronie ogólnopolskiej DK. Mamy nadzieję, że już wkrótce kolejne osoby podzielą się tym jak wielkich dzieł Pan Bóg dokonał na kenijskiej ziemi.

W międzyczasie zachęcamy do zajrzenia na strony lubelskiej diakonii misyjnej, która zamieściła kilka zdjęć z tych wydarzeń.


źródło: oaza.pl

Brak komentarzy: