12.09.2014

Pierwsza Oaza w Kenii - podsumowanie i podziękowania

W dniach od 14 do 30 sierpnia 2014 roku w Kagaene odbyły się rekolekcje oazowe I stopnia w Kenii. To pierwsze rekolekcje oazowe na afrykańskiej ziemi. W rekolekcjach wzięło udział 27 osób w wieku od 18 do 47 lat i czterech animatorów z Polski. Tak podsumowują ten czas wolontariusze misyjny z Polski, którzy przygotowali i poprowadzili oazę:Mamy nadzieję, że ta pierwsza oaza w Afryce będzie zaledwie zaczątkiem rozwoju naszego Ruchu na tym kontynencie i przyniesie błogosławione owoce zarówno w życiu samych uczestników, jak i całego społeczeństwa. Już teraz możemy się cieszyć pierwszymi owocami rekolekcji: powstały małe grupy formacyjne w Tiganii, Kagaene, Kiamuri, Nkubu oraz dwie w Mitunguu, 18 osób złożyło w czasie dnia wspólnoty deklaracje KWC, w tym 3 członkowskie.

Rekolekcje te nie mogłyby się odbyć, gdyby nie hojność darczyńców z Polski, ponieważ społeczeństwo kenijskie jest ubogie. Średnia pensja w rejonie, w którym przebywaliśmy, nie przekraczała 200 zł, a w rodzinach zwykle pracuje tylko jedna osoba. Na rekolekcje udało nam się zebrać ponad 10500 zł. Koszt oazy dla jednej osoby wyniósł 332 zł.

Dziękujemy również za wsparcie modlitewne osób, które zadeklarowały modlitwę za konkretnego animatora lub uczestnika oraz wszystkich osób pamiętających o nas w modlitwie. Zamieszczamy też zdjęcie z podziękowaniami od uczestników w kiswahili (asante) i po polsku (dziękujemy).

Bóg zapłać!
Magdalena i Przemysław Skibińscy
Izabela Ostrowska

Judyta Sowa


za: oaza.pl

Brak komentarzy: