07.02.2013

Viva Luz-Vida Bolivia! Szukamy wolontariuszy


Któż z nas oglądając film „Misja” nie zachwycał się pięknym śpiewem, muzyką Indian. A może zaczytując się w „Liście z Boliwii” Ojca Franciszka marzyliśmy o wyprawie do Ameryki Południowej. Dziś jest możliwość powrotu do tych marzeń, dzisiaj staje przed naszym Ruchem wezwanie, aby dać świadectwo i zbudować wspólnotę z braćmi z oazy boliwijskiej, którzy od 35 lat za sprawą franciszkanów trwają w charyzmacie Światło-Życie. Ojciec Kasper Kaproń zaprasza wolontariuszy z Oazy do Urubicha, gdzie Indianie wciąż grają muzykę baroku.


ZADANIA
Zapotrzebowanie jest przede wszystkim pastoralne: pomoc w formacji i wychowaniu religijnym, szczególnie dzieci i młodzieży. Prowadzenie formacji w charyzmacie Światło-Życie byłoby priorytetowym działaniem, ponadto prowadzenie działań edukacyjnych w zależności od umiejętności wolontariuszy.
W Urubicha działa Instutut Muzyczny, gdzie pielęgnowane są tradycje pierwszych redukcji jezuickich i franciszkańskich. Indianie Guarayos mają wrodzony talent muzyczny i artystyczne zdolności. Potrafią zadziwić. Grają jednak jedynie ze słuchu i potrzeba im profesjonalnego przygotowania (czytania nut, solferza), aby mogli wykorzystać swój talent, może nawet akademickim świecie. Potrzeba więc edukacji w zakresie teorii muzyki. Tak więc osoba wykształcona muzycznie byłby ogromnym wsparciem . Ważniejsze jest jednak to, co dotyczy działalności pastoralnej i pomoc w duszpasterstwie dzieci i młodzieży.


KOGO SZUKAMY
Wymagania konieczne:
- Animator lub małżeństwo z Domowego Kościoła (przyjazd małżeństwa to marzenie o. Kaspra:)
- Znajomość języka hiszpańskiego


Mile widziane:
- wykształcenie muzyczne
- doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych
- umiejętności techniczne, budowlane itp.


TERMIN wyjazdu oraz długość pobytu do ustalenia ( min. 6 miesięcy)


Na koniec jeszcze kilka słów od o. Kaspra Kapronia: „Proszę zastanowić się nad możliwościami, którymi dysponuje Oaza - być może znajdą się odważni, którzy zapragną przeżyć Bożą przygodę. Projekt Boliwia tylko z daleka wygląda na szaleńczy, ale przecież wszyscy powinniśmy być Bożymi szaleńcami. Tylko szaleni zdobywają Królestwo Boże”.


Na zgłoszenia i pytania czekamy pod adresem misje@oaza.pl

Brak komentarzy: