24.05.2012

PRAY 4 CHINA


W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, został on ustanowiony w 2007 roku przez papieża Benedykta XVI i przypada w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w chińskim sanktuarium maryjnym w Sheshan koło Szanghaju.
– Módlmy się intensywnie wszyscy razem za ten Kościół, ufając, że przez nasze modlitwy możemy uczynić dla niego coś bardzo realnego – w zeszłym roku Benedykt XVI mówił do Kościoła. Na dzisiaj zaplanowano kilka spotkań modlitewnych w intencji Kościoła w Chinach: w Warszawie w kościele Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego o godz. 18.00, w Poznaniu w kościele Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głogowskiej o godz. 19, a w Łodzi w kościele św. Maksymiliana na Dąbrowie o godz. 19.00. W Łodzi i Poznaniu czuwania modlitewne poprowadzą tamtejsze Diakonie Misyjne.
Wierzymy, że dzięki modlitwie będzie możliwe bardzo konkretne dzieło: przyjazd Chińczyków na rekolekcje do Polski oraz wyjazd grupy animatorów do Chin. Nasz Ruch od kilku lat jest szczególnie związany z Kościołem w Chinach. W najbliższe wakacje po raz kolejny będzie gościł na rekolekcjach oazowych młodzież z diecezji Handan.

Brak komentarzy: