08.12.2010

Przypadek?

Dzień niby zwyczajny, jak każdy inny w ciągu roku. Na te słowa ktoś w kącie cicho protestuje. Przecież to 8 grudnia! Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny! Inny zapytał: No, ale co w tym nadzwyczajnego? Święto, jak święto. Wiele ich przecież mamy.

Czasem sobie myślę, jak ja właściwie przeżywam „wydarzenia kościelne” na przestrzeni całego roku. Czy moje świętowanie to tylko tradycje, posprzątane mieszkanie, suto zastawiony stół i wymarzony odpoczynek? Czy ograniczam się tylko do tych najważniejszych Świąt, zapominając nawet o prawdziwym świętowaniu Niedzieli?

Zaledwie kilka dni temu szczególnie omadlaliśmy Kościół na Wschodzie. Dziś znów mamy okazję do szczególnego wsparcia potrzebujących, tym razem z całego świata.

8 grudnia. Ten dzień Maryja wybrała sobie, abyśmy my jeszcze więcej łask otrzymali od Jej Syna! Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

„Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła.
Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata.
Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.
Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.
Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu.
Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie.
Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.”

Rok 1955 – Komitet Ministrów Rady Europy wybrał projekt Arsèna Heitza jako flagę europejską. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam autor przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, która jest właśnie przedstawiona na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd. Symbolem świeckiego, zlaicyzowanego „Superpaństwa” stała się Niepokalana. Przypadek?

Rok 1991 – przywódcy Rosji – Borys Jelcyn, Białorusi – Stanisław Szuszkiewicz i Ukrainy – Leonid Krawczuk podpisali układ białowieski rozwiązujący ZSRR i powołujący Wspólnotę Niepodległych Państw. Oni tego nie wiedzieli, ale czy to nie jest jeden z obiecanych cudów Maryi? Dzięki niemu, po wielu, wielu latach wróciła możliwość wyznawania swojej wiary! Przypadek?

Rok 2010 –

…jeszcze ta Godzina Łaski przed nami. Szturmuj Niebo! Odkryj dziś drobne cuda Pana Boga! Drobne a cudowne i nieprzypadkowe!

Radek

Brak komentarzy: