13.06.2013

"Dycha dla Chińczyka"

Pod takim hasłem Diakonia Misyjna rusza z akcją zbierania funduszy na sfinansowanie przyjazdu na rekolekcje oazowe kolejnej grupy Chińczyków.
Pod koniec lipca do Polski przyjedzie 9 młodych katolików z Chin, w większości studentów na co dzień zaangażowanych w życie swoich parafii, grup duszpasterskich. Wszyscy są bardzo oddani Kościołowi, jednakże wielokrotnie nie mają możliwości wyjazdu do innych krajów, "dotknięcia" piękna i powszechności Kościoła. Dlatego przygotowujemy dla nich dużą porcję doświadczeń duchowych i formacyjnych. W tym roku goście z Chin będą uczestniczyć we wszystkich trzech stopniach rekolekcji.

Liczymy na to, że 2500 osób przekaże 10 zł na sfinansowanie przyjazdu sióstr i braci z Chin do Polski. Idea akcji jest prosta:
1. Zrezygnuj z kupna jednej drobnej rzeczy
2. Wpłać 10 zł na konto
3. Zachęć pięciu znajomych do wsparcia akcji
Dlaczego warto? Ponieważ wpłacając tak małą kwotę, każdy może przyczynić się do wielkiego dzieła ewangelizacji Chin. Akcja ma zasięg ogólnopolski i wykracza poza Ruch Światło-Życie, jednak mamy nadzieję, że Oazowicze w pierwszym rzędzie podejmą odpowiedzialność za szerzenie charyzmatu naszego Ruchu na krańcach świata.

Jak wiemy, nasze działania na rzecz Kościoła w Chinach trwają od kilku lat i przynoszą coraz bardziej widoczne owoce. Ci z nas, którzy mieli okazję spotkać Chińczyków podczas ich pobytu w Polsce, zgodnie podkreślają, że są to bardzo ubogacające spotkania. My otwieramy nasze serca i domy, a oni dzielą się swoją głęboką wiarą, radością i doświadczeniem życia pośród przeciwności. Zawsze jest to wspaniały czas spotkań w rodzinach, parafiach, wspólnotach, kiedy Chińczycy doświadczają bogactwa, wolności i różnorodności Kościoła. Stało się już zwyczajem, że młodzież w Chin można spotkać co roku w Krościenku na rekolekcjach i Dniach Wspólnoty. Aby jednak było to możliwe również w tym roku, każdy z nas powinien dołożyć dychę. Dycha dla Chińczyka!
Wpłat można dokonywać na konto:
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
94 1560 1111 2107 0220 1803 0007
ul. Blachnickiego 2, 34-450 Krościenko
Dopisek: Na cele statutowe-Chiny

 Szczegóły akcji i postęp zbiórki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej www.dychadlachinczyka.pl

1 komentarz:

Grzegorz Laskowski pisze...

Pozdrawiając Was z Królestwa Syneloi życzę radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!