15.12.2012

Wirtualna choinka - prawdziwy prezent





Siódma, wyjazd do pracy. 12 piętro w oszklonym wieżowcu. Miejsce pracy - laptop i ja. Pędzę, wracam o 20 do domu i podgrzewam posiłek w mikrofali. Trochę telewizji, sen i znowu pęd do pracy. Generalnie zakupy do domu załatwiam przez Internet...

Jeżeli jest w tym trochę prawdy o Tobie i mimo obciążonego planu dnia myślisz przed świętami o innych, którzy tyle potrzebują - dobrze wybrałeś. Kupując najbardziej podstawowe produkty możesz zrobić prezent jednej rodzinie z ukraińskiej parafii ks. Piotra Główki, moderatora Ruchu Światło-Życie. Zdecyduj sam o rodzaju paczki, żywnościowa lub zawierająca chemię gospodarczą.

Diakonia Misyjna włączyła się w organizację pomocy dla Ukrainy w ramach inicjatywy „Wirtualna Choinka”. Już po raz drugi dzięki tej akcji Саша, Павлло, Настя, Люба oraz inne dzieci otrzymają wymarzoną lalkę, spychacz, helikopter, a ich rodzice ucieszą się podstawowymi produktami. Przyłącz się do nas i daj ludziom prawdziwą radość!

Zakupów można dokonać do 24 grudnia w sklepie:
wirtualnachoinka.dodomku.pl






Więcej o akcji Wirtualna Choinka na stronie:

www.wirtualnachoinka.net

9.12.2012

Modlitwa za Kościół na Wschodzie

W drugą niedzielę Adwentu (9 grudnia) w Polsce i wśród Polonii już po raz trzynasty  obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

- Polska jest bezpośrednim lub pośrednim sąsiadem Kościoła na Wschodzie, który rozwija się w specyficznych warunkach i ciągle potrzebuje pomocy. Rodzi to naturalny tytuł, prawo i zobowiązanie do zainteresowania losem katolików na Wschodzie, z których znaczna część ma polskie korzenie - podkreśla dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża.

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest okazją do głębszego przejęcia się losem katolików i Kościoła na Wschodzie. W duchowe wsparcie Kościoła na Wschodzie włączają się od wielu lat m.in. alumni wyższych seminariów duchownych oraz wspólnot zakonnych żeńskich i męskich. Największą i najważniejszą pomocą udzieloną Kościołowi na Wschodzie jest pomoc personalna. Jak informuje ks. Kryża, na Wschodzie służy obecnie 250 kapłanów diecezjalnych, 410 kapłanów zakonnych, ponad 550 sióstr zakonnych oraz 29 braci zakonnych i kilkanaście osób świeckich z Polski.