10.07.2012

Modlitwa za Chiny

Chcemy Was zaprosić do czynnego uczestnictwa w misji jaką podjęliśmy - do konkretnej modlitwy za tych co wyjechali do Chin, wszystkich uczestniczących w tamtejszych rekolekcjach i tych, którzy przyjadą do Polski.

Idea jest prosta:
szukamy 20 osób do codziennego odmawiania 1 dziesiątki różańca do 20 sierpnia

Zgłoszenia wyślijcie na adres misje@oaza.pl, jak zbierze się odpowiednia liczba osób prześlemy informację jaką tajemnicę będzie rozważać każda z osób.

Poniżej zamieszczamy informację skąd się wzięła idea Róż Różańcowych, bo kto z nas wie, że początek związany jest z misjami, a szczególnie z modlitwą za Chiny!!!:)

RÓŻANIEC ZA MISJE
150 lat temu przyszła na świat Paulina Jaricot w Lyonie. Była najmłodszą z siedmiorga rodzeństwa w bogatej francuskiej, katolickiej rodzinie. Jej brat Fileas marzył, by pojechać na misje do Chin, a ona bardzo chciała mu towarzyszyć. Wówczas padły jego prorocze słowa: "Biedactwo! Ty tam nie pojedziesz, ale weźmiesz grabie, zgarniesz stos złota i przyślesz mi je."

Paulina utrzymywała listowny kontakt ze swoim bratem, który w seminarium św. Sulpicjusza w Paryżu przygotowywał się na wyjazd do Chin. Owocem ich korespondencji było Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Kiedy szukała sposobu, jak go wesprzeć na misjach, przyszedł jej do głowy doskonały pomysł. Znalazła sposób, by zaangażować ludzi w modlitwę różańcową za misje. Przyjęła tę samą metodę co w Dziele Rozkrzewiania Wiary. Każda osoba z grupy zobowiązywała się do codziennego odmawiania dziesiątka różańca i medytacji nad wybraną w drodze losowania tajemnicą. Powstałe w ten sposób Róże Żywego Różańca modliły się za misje, rozprowadzały misyjną prasę, broszury i wpierały misyjny fundusz. Żywy Różaniec rozprzestrzenił się bardzo szybko w Europie oraz innych częściach świata.

Choć Paulina uważała się tylko "za zapałkę wzniecającą ogień", to jednak stała się założycielką jednego z największych misyjnych dzieł w Kościele. W roku 1922 podniesiono je do rangi dzieła papieskiego. Podlega Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Jego świętem patronalnym jest Światowy Dzień Misyjny, który obchodzimy w przedostatnią niedzielę października.

Brak komentarzy: