07.04.2012

BUCIKOWE - druga odsłona

Akcja „BUCIKOWE” trwa już dwa miesiące i przez ten czas udało się nam zebrać ponad 700zł. Z dodatkowym wsparciem przyszła nam Diakonia Misyjna z Poznania, która uzbierała ponad 400zł. To oznacza, że trzydziestka kolejnych dzieci z Laare otrzyma nowe buty, które ochronią ich stopy przed niebezpieczną pchłą piaskową.
Za Państwa przyczyną, Informacja o naszej „bucikowej” akcji rozchodziła się w różnych środowiskach. Dotarła również do Prezesa firmy C&C Partners Telecom Sp. z o.o. z Leszna, który zaproponował nam wysyłkę i obsługę logistyczną paczki z butami, która dotarłaby do Laare.
Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości i wariantów wysyłki, opłat celnych i innych formalności Firma C&C Partners Telecom Sp. z o.o. zgodziła się wysłać na swój koszt transport 300kg potrzebnych darów dla dzieci z Kenii.
Wiemy o tym, że cokolwiek byśmy wysłali, na pewno by się przydało, ale Siostra Alicja jako najbardziej potrzebne dzieciom rzeczy wskazała: BUTY, CIEPŁĄ ODZIEŻ i PLECAKI SZKOLNE.
W akcję zbierania darów zaangażowali się już pracownicy firmy C&C Partners Telecom, która również  nawiązała kontakty z hurtowniami i producentami, którzy przekazali potrzebne artykuły. 
Od Pana Mariusza Sobierajskiego, który z ramienia Firmy C&C Partners Telecom koordynuje akcję, dostałem informację, że zebranych jest już 100kg darów, wobec powyższego, wolnej przestrzeni jest jeszcze dla 200kg artykułów.
Wielu z Państwa pytało o możliwość wysłania butów, czy ciepłych ubrań dla dzieci w Kenii, dlatego myślę, że nie zabraknie chętnych, którzy zechcą dorzucić swoją cegiełkę do tej paczki.
NIESTETY TERMIN FINALIZACJI CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA JEST BARDZO KRÓTKI, DLATEGO DARY DLA DZIECI NALEŻY WYSYŁAĆ DO SOBOTY 14 KWIETNIA I TYM RAZEM TO JEST PRAWDZIWY DEATHLINE.
Chcemy jak najlepiej wykorzystać możliwość wysłania darów dla dzieci, dlatego wraz z firmą C&C Partners Telecom ustaliliśmy kilka zasad:
Nie chodzi o to, żeby wysłać cokolwiek, dlatego chcemy wysłać rzeczy dobrej jakości, a jednocześnie w miarę lekkie, tak by jak najwięcej rzeczy zmieściło się do paczki.
Preferujemy rzeczy nowe, żeby jak najdłużej posłużyły dzieciom. Dopuszczamy możliwość przesłania rzeczy używanych, ale muszą być one zupełnie nie zniszczone.
Rozumiem, że każdy chciałby przesłać rzeczy dla swojego dziecka, ale nie jesteśmy w stanie podać rozmiarów odzieży i numerów buta każdego dziecka. Na pewno każda przesłana przez Państwa para butów, każde spodnie, czy sweter znajdą potrzebujące dziecko.
Jeśli mimo wszystko ktoś z Państwa zdecyduje się kupić buty czy dresik dla swojego dziecka, to najlepiej zakupy robić na konkretny wiek. W większości dzieci podajemy przynajmniej rok urodzenia, a że w Kenii dzieci nie są zbyt wyrośnięte, to prezent na pewno będzie pasował, jak nie teraz, to za kilka miesięcy. Prosimy nie pakować tych prezentów w żadne ozdobne papiery, tylko w reklamówkę, ścisło zakleić ją taśmą pakową i przykleić kartkę z imieninami dziecka. Proszę również nie wrzucać do paczki nic, poza wymienione przez nas rzeczy pilnej potrzeby.
Darów bez wskazywania konkretnego dziecka również proszę nie pakować w żadne ozdobne pudełka, gdyż i tak wszystkie dary będą szły do zbiorczego kartonu, którego gabaryty będziemy chcieli jak najbardziej minimalizować.
Prosimy o odrobinę wyobraźni w wyborze artykułów dla dzieci. Chodzi o to by były one funkcjonalne, a nie tylko ładne. Obuwie zakryte, mocne, mogą być również kaloszki na porę deszczową. Również plecaki powinny być mocne i nieprzemakalne. Z odzieży najbardziej potrzebne są rzeczy ciepłe, polarki, kurtki z kapturami na porę deszczową.
Jeśli ktoś z Państwa zna producenta lub hurtownię potrzebnych artykułów, która chciałaby przekazać większą ilość darów, w razie potrzeby, możemy przesłać pisemko wymagane przez firmę.
Być może jakaś firma zechce dołożyć się do kosztów wysyłki, a tym samym zwiększyć wagę wysyłanych darów, to również jest to mile widziane.
Indywidualne dary proszę przesyłać standardowo na mój adres:
Jarosław Deska
ul. Gen. J. Sowińskiego 7/40
05-120 Legionowo
Natomiast w przypadku przesyłki hurtowych ilości, prosimy o kontakt, wtedy będziemy ustalać sposób i adres wysyłki.
W razie pytań, najlepiej kontaktować się ze mną telefonicznie (502 025 084), gdyż termin jest krótki i nie wiem, czy w porę uda mi się odpowiedzieć na wszystkie Państwa maile.

Brak komentarzy: